23.2.2018

Postavím si zimní zahradu. Pokud tohle prohlásíte, rozhodně vám nechybí pořádná porce odvahy. Jenže jedna věc je odvaha, druhá realita. Pokud nejste opravdu zruční kutilové, do podobných operací se nepouštějte. Lepší je si zimní zahradu nechat dodat na klíč.

Můžete se ocitnout na půli cestyzimní zahrada s bazénem pixabay gbeaty

Rozhodně není dobré pokoušet se o věci, které vám nejdou, a kterým zrovna moc nerozumíte. Zimní zahrada rozhodně není výjimkou. Postavit si zimní zahradu svépomocí je totiž velice těžkým oříškem pro opravdu zdatné kutily, natož pro nezkušené amatéry. Pokud byste se do toho přece jenom odvážně pustili, mohlo by se vám stát, že se ocitnete na půli cesty.

Nejde o lehký úkol

Ono totiž nejde jenom o to, vytvořit nějakou konstrukci vyplněnou skly. Důležité je třeba vybrat správná skla či polykarbonátové desky, udělat správné rámy a podstatné je i celé technické a fyzikální řešení objektu, aby se třeba skla zimní zahrady nerosila a nepřinášela tím pádem rizika vzniku příliš vlhkého vzduchu a následně plísní. Prostě stavba zimní zahrady není lehký úkol.

Servis jako na stříbrném podnose

Musíte vybírat skla, která budou co nejlépe izolovat, nebudou se rosit, nebo také přehřívat. To je složité. Mnohem lepší je si zimní zahrady a zahradní pergoly nechat dodat na klíč. Profesionálové totiž mají výběr skel, respektive v dnešní době už většinou polykarbonátových desek v malíčku. Všechno dostanete jako na stříbrném podnose a firma se samozřejmě postará i o montáž.

Zahrada tvoří stavebnice

Za druhé je dobré si pro stavbu zimní zahrady najmout odborníky i proto, abyste si vybrali ten nejvhodnější typ zahrady k vašemu domu, který bude nejlépe vyhovovat vašim účelům. Stavba zahrady totiž nezačíná vlastním kopnutím do země a přípravou terénu, ale už výběrem té nejvhodnější zahrady a jejího umístění. Zahrady jsou totiž doslova jako stavebnice.