14.2.2018

Na tuhle otázku chce znát odpověď každý, kdo se chystá stavět zimní zahradu. Pochopitelně potřebuje znát vynaložené náklady. Odpověď ale závisí na více faktorech.

Když máte omezený rozpočet...p1080561

Když se probíráte katalogy zimních zahrad, určitě je pro vás cena jedním z velmi důležitých kritérií vašeho rozhodování. Ano, je to tak. Existuje spousta různých možností v různých cenových kategoriích. Zimní zahrady jsou jednoduché a levné, ale i složitější a dražší. Jenom málokdo má k dispozici neomezený rozpočet a může si dovolit být velkorysý.

Hliníkové zahrady jsou levné

Většina lidí musí i v případě zimní zahrady dodržet nějaký finanční limit, do kterého je třeba se vejít. To často nebývá snadné. Na druhou stranu nevěšte hlavu. Pěkné zimní zahrady se dají sehnat už v poměrně příznivých cenových relacích, například 30-40 tisíc Kč. Většinou se jedná o stavebnicové hliníkové zahrady, respektive s hliníkovou konstrukcí a polykarbonátovou výplní. Jde o běžný standard.

Dobré teplotní charakteristiky polykarbonátu

Podobné zimní zahrady a zasklené pergoly přinášejí velmi dobrý standard. Rozhodně se nemusíte bát, že by nestačily vašim požadavkům. Obvykle tu bývá i velmi účelně vyřešené větrání, takže nehrozí nebezpečí, že by zde bylo nevhodné klima. Teplotní ztráty bývají nízké. Velkou výhodou polykarbonátu je totiž skutečnost, že má o poznání lepší teplotní charakteristiky než sklo.

Řešení na míru se promítá do ceny

V poslední době je velice oblíbená zimní zahrada s posuvnými dveřmi. Zde můžete otevřít prostor, vlastně vytvoříte přechod z interiéru domu rovnou do zahrady, tedy do přírody. Pokud máte velkou zahradu moderního řešení, pak se ovšem její cena vyšplhá mnohem výše, třeba i nad 100 tisíc Kč. Můžete si ale vytvořit i velmi specifickou podobu zahrady doslova na míru, což se ale samozřejmě také promítne do ceny.