15.12.2017

Třešničkou na dortu moderního domu je zimní zahrada. Nejlepší je k takové zimní zahradě přistoupit tím způsobem, že to budete brát jako komplexní úkol. Zimní zahrada se stane jednoduše součástí celé koncepce vašeho domu a bytu. Nepůjde tedy jenom o jakýsi dodatečně dodělávaný přílepek. V takovém případě bude zimní zahrada plnit svůj účel a stane se nedílnou součástí bytu.

Názor odborníka je důležitýzimní zahrada s bazénem pixabay gbeaty

Jak začít? Zimní zahrada se musí dobře dopředu naplánovat. Základem je se odborně poradit, co by vás nejlépe vyhovovalo. Každý má totiž požadavky trochu jiné a není nad to získat názor odborníka. Ten dokáže vidět věci nestranně a užitečně poradit. Vy totiž můžete být v zajetí nějakých svých představ, které ne vždy budou zcela reálné. Proto není od věci se o návrhu zahrady poradit včetně její konstrukce, zastřešení a kompletního zasklení. Zároveň je dobré konzultovat i případné doplňky a příslušenství.

Objekt musí korespondovat s domem

Zimní zahrady a zasklené pergoly mohou být různého typu. K dispozici je skutečně široká škála nejrůznějších tvarů. Nabízí se spousta konstrukčních variant a detailů. Na základě rozměrů a vzhledem k pečlivému poradenství lze potom doslova vykouzlit tu nejvhodnější zahradu. Především jde o to, aby zimní zahrada a její tvar a rozměry správně korespondovaly s celkovými propozicemi domu. Potom vznikne jednotný organický celek, který bude nejenom dokonale funkční, ale zároveň bude dobře působit i navenek.

Stavebnice na vaše přání

Samozřejmě zimní zahrada, kterou si necháte dodat takříkajíc na klíč, je vlastně stavebnicovým řešením složeným z různých dílů. Jedná se o lehké, velmi pevné a odolné hliníkové konstrukce. Ty můžete různým způsobem kombinovat. V zásadě se takto dá připravit zimní zahrada na míru podle vašich individuálních požadavků. K dispozici je třeba pultová střecha, polokruhová pavilonová střecha, pultová střecha se žlabovým koutem, možností je zkrátka celá řada.