17.11.2017

Každý by měl dělat to, co umí, co mu jde, co má rád. Souhlasíte s námi? Nejspíš ano. Je chybou pouštět se do věcí, které neumíte, kterým nerozumíte. Totéž platí i pro stavbu zimní zahrady. Možná se podíváte do katalogu zimních zahrad a dospějete k názoru, že jsou finančně dost nákladné a vy byste si je postavili levněji i lépe. Jenže zdání klame...

Experimenty končí neúspěchemzimni zahrada fotogalerie 8

„Vždyť je to přece jenom jednoduchá konstrukce, vyplněná skly. To musím zvládnout,“ říkáte si možná. Jde o omyl. Vytvořit jednoduchou, ale přitom zároveň bytelnou konstrukci s dlouhou životností, není vůbec jednoduché. Prostě pokud nejste velice šikovní kutilové, kteří se kutilství věnují dlouhodobě a mají už leccos v malíčku, pamatujte si, že zimní zahrada je příliš složitým a nákladným projektem, abyste v ní experimentovali stylem pokus omyl a nakonec skončili jedním velkým neúspěchem.

Poradenství se často podceňuje

Jenom samotná skla pro zimní zahrady, jejich výběr a umístění, to je celá věda. Potřebujete totiž, aby skla dobře izolovala, nerosila se, nepřehřívala se. Proto je mnohem lepším řešením přenechat tvorbu zimní zahrady šikovným profesionálům. Ti přesně vědí, jaká skla jsou nejlepší, jaké musí mít vlastnosti. Nemohou se splést. Navíc vám dokážou poradit od A do Z. právě poradenství se mnohdy podceňuje, a přitom je velice důležité. Jde totiž od začátku vybrat to správné místo, kde by zahrada měla stát a vybrat její nejvhodnější typ a tvar s ohledem na budoucí využití. Pokud se spletete už ve fázi výběru, později toho budete litovat.

Jádrem je dobrý výběr

Profesionální poradenství vám pomůže podívat se na věc jinýma očima. Ukáže vám, jaké zimní zahrady a zasklené pergoly vlastně existují. Velmi účinnou představu může vytvořit 3D projekce, kdy získáte náhled toho, jak bude stavba zimní zahrady vypadat ve skutečnosti. Můžete si poskládat různé typy zahrad a nakonec se rozhodnout, která z nich vás nejvíc nadchne, která bude vypadat nejlépe právě u vašeho domu. Potom samozřejmě přikročíte k realizaci. Jádrem je ale dobrý výběr stavby.