30.10.2017

Když si budete chtít postavit zimní zahradu, budete zároveň postaveni před otázku, jakou konstrukci pro zimní zahradu vlastně zvolit. Dřevo nebo kov? Je to na vás. Pojďme si proto probrat, jaké výhody či nevýhody vám v oblasti konstrukce nabízejí oba dva tyto materiály. Pro tentokrát zatím probereme dřevo.

Vykazuje velice dobré vlastnostizimni zahrady celorocni 1

Jako první probereme dřevo. Hodí se vůbec na zimní zahrady? Ale ano, hodí. Mnozí možná mají pochybnosti, protože se u zimních zahrad často se dřevem nesetkávají. Obvyklejší je v dnešní době už kov. Přitom dřevo se na zhotovení zimních zahrad velice dobře hodí. Zejména dřevo, které se skládá z většího počtu lepených vrstev vykazuje skutečně velmi dobré vlastnosti. Například má opravdu vysokou mechanickou odolnost, dále velkou stálost, a navíc i velmi dobrou nosnost.

Opláštění prodlouží životnost

Pokud budete o dřevěnou zimní zahradu a zasklenou pergolu správně pečovat, vytvoříte velice trvanlivý objekt. Důležité je, aby konstrukce vycházela ze statistického posouzení. Rovněž je důležité konstrukci v místech, kde je dřevo nejsilněji vystaveno klimatickým vlivům, opláštit plechem. Tím významně zvýšíte její životnost. Další opatření musí směřovat k tomu, abyste zabránili průniku vlhkosti do samotné konstrukce zimní zahrady.

Do konstrukce můžete umístit i dveře

Proto je dobré, když je zimní zahrada opatřena nátěrem. Přitom nátěry obsahují impregnační vrstvu, která významně zvýší odolnost dřeva. Zároveň musíte sebemenší poškození barvy nebo dokonce dřeva samotného ihned opravit. Do této konstrukce pak můžete směle vkládat balkónové dveře, otvíravé dveře, nebo také posuvně sklopné balkonové dveře i otvíravá sklopná okna obsluhovaná třeba pákovým ovladačem. Můžete si tak vytvořit zimní zahradu podle svých vlastních požadavků.