26.10.2017

Stále žádanějším prostorem, který dokáže významně rozšířit prostor vašeho domu, jsou zimní zahrady. Můžete tak příjemnou formou rozšířit počet místností. Pojem zimní zahrada si většina lidí spojuje s proskleným místem, kde je spousta květin. Nemusí tomu tak být ale vždy. Zimní zahrada může sloužit velice různým účelům.

Zasklený prostor může řešit i vstup do domup1070525

Úkolem zimní zahrady bývá nejenom rozšířit vlastní obytný prostor rodinného domu, ale zároveň také propojit uzavřený obytný prostor v domě se zahradou s přírodou venku. Tvoří jakýsi přechod, přestupní stanici. Většinou zimní zahrady vídáme vzadu za domem, jako výstup do zahrady, ale mohou být vlastně úplně kdekoli u domu. Klidně mohou zakrývat vstup do vchodových dveří. Než vejdete do vlastních prostor domu, budete mít možnost projít krásnou zahradou.

Klasické malé zakrytí nestačí

Jinou variantou, jak využít zimní zahrady a zasklené pergoly je zakrytí větších bazénů. Spoustě lidí totiž nevyhovuje klasické jednoduché zakrytí bazénů, kdy se v podstatě jedná o malý jednoduchý kryt, který jenom zakryje vodní hladinu, aby do ní nepadaly nečistoty. Nemůžete ale v takto zakrytém bazénu plavat, nenabízí žádné využití. V případě, že chcete v bazénu plavat, i když je špatné počasí, je lepší volit právě vysoké zakrytí, a to může splnit právě zimní zahrada.

Jedná se o finančně nákladné řešení

Získáváte tak se zimní zahradou mnohem vyšší přidanou hodnotu. Můžete si vytvořit vlastně svoji domácí plovárnu, která se dá využít nejenom v letní sezóně. Je možné si dokonce pořídit vytápěnou zimní zahradu s bazénem, kde se dá plavat i v zimě, ale to je finančně hodně nákladné na spotřebu energie. Je tedy třeba zvážit, zda se vám to vyplatí, nebo ne. Máte-li dostatek prostředků na zajištění vytápění a budete bazén opravdu celá rodina využívat celoročně, pak je to řešení.