25.10.2017

Každý, kdo chce postavit zahradu, musí současně s tím řešit, jak zahradu zastínit. Protože střecha samozřejmě bude prosklená. To je fajn z pohledu, že sem pronikne maximální množství sluníčka a světla i ve dnech, kdy je zamračeno, ale zároveň také se může prostor silně přehřívat, což je velká nevýhoda. Stínění v tomto směru pomůže.

Hliník má skvělé vlastnostizimni zahrada fotogalerie 13

Předpokládáme, že si pro zimní zahrady a zasklené pergoly vyberete řešení v podobě hliníkové konstrukce. To je v souladu se současnými trendy. Hliník je velice oblíbeným materiálem, lehkým, a přitom dostatečně pevným, který nekoroduje a nabízí dobré vlastnosti. Proto se z něj zhotovené profily také používají k těmto účelům. Můžete si tak být jisti, že získáváte opravdu bytelnou konstrukci, která vydrží dlouhá léta bez sebemenších známek jakéhokoli poškození.

Optická propustnost na vysoké úrovni

Samozřejmě potřebujete zajistit i zasklení zimní zahrady. Záleží na vás, jaké zvolíte. Pochopitelně se nabízí klasické sklo, ale to je z praktického pohledu trochu nevhodné. Je příliš těžké a tudíž se s ním špatně manipuluje, i když má samozřejmě dokonalé optické vlastnosti. Proto jsou vhodnější umělé materiály. Jsou mnohem lehčí, lépe se s nimi manipuluje, a proto získávají v posledních letech velkou popularitu. I optická propustnost světla je u nich na vysoké úrovni, a proto hodně lidí právě tyto desky.

Bez stínění se neobejdete

Je třeba ale říci, že i plastové desky, ať už jde o polymetylmetakrylát, čili nám všem dobře známé plexisklo, nebo polykarbonát, v obou případech je nutné objekt zimní zahrady odstínit. V takovém případě je vhodné, když je jeho konstrukce hliníková, protože na ni můžete snadno nainstalovat třeba hliníkové střešní rolety, které umí zajistit dostatečné stínění, díky nim si snadno budete regulovat přístup světla. Je možné takové rolety samozřejmě namontovat jak na střechu, tak i na svislé stěny objektu zahrady.