23.10.2017

Zimní zahrada může být oázou klidu. Nemůžete najít v domě místo, kde byste si udělali pohodu? Potom je řešením vybudovat si zimní zahradu. Tam může vzniknout pěkná místnost, kde najdete pohodu a klid a odpočinete si od všedních starostí. To je vždy velmi důležité.

Správně zvolená zimní zahrada je důležitázimni zahrada fotogalerie 10

Ještě než se rozhodnete, kam zimní zahradu postavíte, měli byste přesně vědět, k čemu jí využijete. To totiž samozřejmě hraje roli v tom, jak zahradu orientovat. Zdá na jih, na sever, na západ, na východ. Pokud chcete mít v zahradě co největší podíl sluníčka, chytat i ty nejposlednější paprsky, je ideální situovat zimní zahradu na jih nebo západ. Tam bude vždy dostatek slunečních paprsků. Proto pokud milujete slunce, je to pro vás ta nejlepší volba.

Na pracovnu volte sever

Pokud ale nejste příznivci velkého tepla, máte raději spíše přiměřené teplo a nechcete mít zimní zahrady a zasklené pergoly jako místnosti pro pěstování teplomilných květin, nabízí se orientace na sever. Tady nikdy nebude příliš velké horko, naopak v zimě je jednoznačně nutné takovou zimní zahradu vytápět. Ale když si z ní chcete udělat pracovnu, není lepší volba, než severní orientace. Nikdy se vám zde nestane, že by vám zde bylo v létě velké horko a nedalo se tu pracovat.

Nádherný pokoj pro snídaně

Pokud milujete ranní sluníčko, patříte mezi typické skřivany, co brzy vstávají a nenechají si ujít první ranní paprsky spojené s východem slunce, pak byste si měli postavit zimní zahradu na východní stranu domu. Pak z ní můžete vytvořit krásný pokoj na snídani, kde budete pobývat ráno a dopoledne. Maximálně tak využijete slunečních paprsků i v době, kdy je jich málo, tedy například v zimě. Taková volba je také skvělá a můžete sem umístit i některé rostliny, kterým svědčí hlavně ranní a dopolední paprsky slunce.