20.10.2017

Plní spoustu různých funkcí, to je zimní zahrada. Důležité ale je, jakým způsobem ji navrhnete. Jakou bude mít konstrukci a orientaci. Na těchto dvou faktorech hodně závisí, zda stavba splní či nesplní vaše očekávání, která do ní vkládáte. Proto věnujte správnému umístění i podobě zahrady dostatek pozornosti.

Stavebnice snižují cenuzimni zahrada fotogalerie 1

Někdy jsou zimní zahrady považovány za zbytečně velký luxus. To je ale velká chyba. V posledních letech patří mezi běžně dostupné stavby. Jejich sériová výroba patří mezi trendy dnešní doby. Zimní zahrady jsou dostupné jako stavebnice, které si můžete sestavit vy sami, pokud kutíte, nebo s něčí pomocí. Právě díky tomu, že jsou k dispozici již hotové typy zahrad ve formě stavebnice, můžete si vybrat takovou, jakou chcete a nemusíte investovat příliš mnoho finančních prostředků.

Zlepšíte ovzduší v celém domě

Navíc můžete najít spoustu důvodů, proč si právě zimní zahrady a zasklené pergoly pořídit. Především dokážou velice významně rozšířit váš obytný prostor. Díky nim si můžete v klidu a pohodě posedět i v průběhu chladných a deštivých dnů, kdy je celá obloha úplně zamračená. Pokud bude zimní zahrada správně odvětrávaná a docílíte v ní příjemné klima, můžete díky tomu významně zvýšit i celkovou kvalitu vzduchu v celém domě, což je samozřejmě velice příznivý jev.

V pasivním domě tvoří kolektor

Pokud máte pasivní dům, má v něm zimní zahrada i další přínos, a sice stává se tepelným kolektorem. V podstatě máte k dispozici volbu dvou typů zimních zahrad. První z nich je zahrada, kterou od ostatních částí domu oddělují velké dveře nebo stěna. Druhou možností je zahrada, která tvoří vlastně plynulý přechod domu. Může být jakýmsi styčným bodem mezi venkovním prostorem, zahradou a vnitřní částí domu. V první se lépe pěstují rostliny, ve druhé jsou zase stálejší teploty.