19.10.2017

Na začátku je obvykle myšlenka, nápad, že si postavíte zimní zahradu. Jak ale zařídit, abyste se od skvělého nápadu posunuli až k jeho realizaci? Cesta to není jednoduchá, ale může se podařit. Měli byste ale k celé věci přistoupit rozumně a s velkým rozmyslem. Především jde o to, abyste si nejprve pořádně promysleli, co chcete.

Prvním krokem je všechno si promysletp1070519

Nejprve si nezávisle a s nadhledem prohlédněte svůj dům. Pozorně všechno zkoumejte. Zkuste si představit, kam by se zimní zahrada nejlépe hodila. Klidně si zkuste představit více různých variant, to celé věci jenom prospěje. Budete mít více možností a následně vyberete tu nejlepší. To je vždycky lepší, než mít jenom jednu a pak být zklamaný z toho, když výsledek nebude takový, jaký si predstavujete. Ale větší výběr je vždy k dobru. Nebojte se toho. Klidně i experimentuje, abyste věděli, co prostor kolem vašeho domu snese.

Zvolte nejjednodušší řešení

Za další si prohlédněte různé katalogy zimních zahrad. I to vám pomůže a prospěje. Získáte přehled o tom, jaká řešení jsou technicky možná, kam se hodí a kam ne. Takové znalosti vám rovněž usnadní rozhodování, co bude nejlépe pasovat právě k vašemu domu. Není od věci se poradit také s architektem. Ten vám přinese pohled zvenčí a řekne, co bude nejlepší. Na základě vašeho podrobného posouzení celé situace kolem domu a jeho okolí, rady s architektem, pak zvolíte nejjednodušší a nejvhodnější řešení.

Vyberte si hotovou stavebnici

Když máte tohle všechno za sebou, můžete se do nějaké zimní zahrady a zahradní pergoly pustit hned. Samozřejmě ale potřebujete projektovou dokumentaci, bez té to také nejde. Záleží na vás, pro jaké řešení se rozhodnete. Nejjednodušší je nestavět svépomocí, ale vybrat si nějakou hotovou zimní zahradu ve formě stavebnice od dodavatele. Sestavit ji je potom velice jednoduché a zvládnete to s minimálními náklady. Pokud patříte mezi zdatné kutily, klidně to zvládnete i sám s jedním či dvěma pomocníky.