16.10.2017

Zimní zahrady mohou mít spoustu různého využití. Nejčastěji se stávají prostorem vhodným k odpočinku. Nemusí to být ale pravidlem. Stejně dobře mohou posloužit i k práci. Dobře se hodí i jako pěkná a útulná pracovna, kterou lze velice snadno, rychle a efektivně přizpůsobit potřebám svého obyvatele.

Zelená oáza i příjemné posezenízimni zahrada fotogalerie 10

Ano, je to tak. Se zimními zahradami se obvykle setkáváme v roli prostoru plného zeleně coby odpočinkové zóny pro efektivní a příjemnou relaxaci. Jde potom bez nadsázky o jakési zelené plíce vašeho bytu. Chodíte tam relaxovat do říše květin a rostlin. Uklidňuje vás to, cítíte se tým velmi příjemně, můžete meditovat. Dále si zde můžete vytvořit prostor k sezení, když si sem umístíte stůl, židle. Takové posezení je k určeno k vypití kávy. Ovšem může jít i o zcela jiné užití prostoru.

Potrebujete tvůrčí prostředí

Jak už bylo řečeno, respektive napsáno, nemusí být zimní zahrada vždy nutně jenom místem odpočinkovým. Kdo má doma pracovnu, dobře ví, že si také žádá své nároky. Potřebujete ji vybudovat v místě, které vám bude vyhovovat, kde se budete cítit dobře a budou za vámi chodit tvůrčí nápady. Zimní zahrada a zasklená pergola se takovým prostorem docela klidně může stát. Vy potom budete spokojeni a vaše pracovní výkonnost výrazně stoupne.

Nejdek nic složitého

Jak takovou pracovnu v zimní zahradě zařídit a vybavit? Základem je samozřejmě kvalitní psací stůl, otočná židle a skříně. Vaše pracoviště by mělo být zařízeno maximálně ergonomicky, abyste měli všechno po ruce, netrpěli bolestmi zad, sedělo se vám dobře, pohodlně. Neměly by chybět ani květiny a jiné věci ke zlepšení prostředí. Vytvoříte si tak skutečně příjemné prostředí pro práci. Budete zde maximálně spokojeni, protože můžete využít co nejvíce světla, což má blahodárný vliv.