12.10.2017

Mít vytápěnou zimní zahradu se hodí zejména v zimě. V sychravých dnech je totiž velmi často místností, kde je nejvíce světla. Jak známo, sluneční svit člověk k životu nutně potřebuje. Právě sluníčko totiž pomáhá vytvářet v pokožce vitamín D. Zároveň světlo silně podporuje naši psychiku, což je velice důležité.

Lékař do nevlídných dnůzimni zahrady celorocni 9

Nejenom pokojové květiny, které velmi často na zimu stěhujeme z venku do zimní zahrady, i člověk se neobejde bez dostatku světla. Jestli chcete zimní dny přežít ve zdraví a v pohodě., právě zimní zahrada nám v tom může pomoci. Bez nadsázky můžeme takovou zimní zahradu doslova označit za lékaře našich zimních dnů. Je totiž poměrně zdárným bojovníkem proti podzimním splínům a nepohodě. Ano, s příchodem podzimu na nás většinou padne deka, se kterou není snadné bojovat.

Když se nám nechce vstát z postele

Může za to snížená míra slunečních paprsků. Sychravé počasí nám na náladě nepřidá. Mnohdy se jindy malicherné problémy zdají mnohem větší, než ve skutečnosti jsou. Je to pochopitelné. Zatažená obloha, šeď, plískanice, to vše nás vrhá do náruče depresivní nálady, i když tady samozřejmě o klasické deprese nejde. Snížené množství světla ovlivňuje biologické rytmy. Do ničeho se nám nechce. Vlastně se nám nechce ani vstát z postele. Nejraději bychom v ní zůstali zakutaní. V takovém období se zimní zahrada stane oblíbeným útočištěm.

Zachytíte poslední paprsky

Takové zimní zahrady s posuvnými dveřmi, do nichž vplujete třeba rovnou z obývacího pokoje, pak vydají za psychiatra či psychologa. Hodí vás zpátky do pozitivní nálady. V příjemném klimatu, v těsném sousedství zelených rostlin a květin můžete načerpat náladu do dalších dnů. Rozhodně vám to pomůže. Díky prosklení zde zachytíte a využijete i ty poslední a nepatrné sluneční paprsky.