11.10.2017

Nejde o žádnou levnou záležitost, to vám poví každý, kdo staví nebo v minulosti stavěl zimní zahradu, ať už na klíč nebo svépomocí. Proto byste měli této investici věnovat pozornost. Neriskujte, že špatně zvolíte podobu projektu a celé zahrady. Když krátce po jejím uvedení do provozu zjistíte, že nesplňuje vaše představy, znamená to jediné: vyhozené peníze.

Vizualizace ve 3 D pomůževindema

Zkuste si jednoho dne v klidu sednout a vzít si k ruce fotografie svého domu ze všech stran. Rozložte si je před sebe a přemýšlejte, kam by zimní zahrada pasovala nejlépe. Probírejte to v klidu, nic neuspěchejte, to je obzvláště důležité, aby zimní zahrady u domu byly správně umístěné. Zároveň byste si měli zkoušet projít kolem domu a představovat si budoucí podobu zahrady. není od věci si také pomocí počítače stavbu vizualizovat ve 3 D, pokud to bude možné.

Prostorová rezerva se hodí

Utvořte si nějakou představu, co by se k vašemu domu nejlépe hodilo. Když se zimní zahrada dodělává k již hotovému domu, je to o poznání těžší, než když ji s ní počítáte už ve fází stavby domu. Dodělat objekt, který by dokonale zapadl, je vždycky těžší, než když se vše ladí dohromady rovnou při vzniku domu. Dejte proto pozor i na prostorové dispozice, aby se vše pěkně skládalo do sebe. Když už zimní zahradu stavíte, prostorová rezerva se hodí.

Poraďte se s odborníkem

Výhodné je, když se podaří zimní zahrady a zasklené pergoly zapracovat tak šikovně, že přechod z domu do zahrady je naprosto plynulý. Například se zasklená pergola může skvět nad terasou, na kterou vstupujete třeba z jídelny či kuchyně. Podobně lze zkusit do zimní zahrady zapracovat například lodžii, balkon. Vymyslet se dají různá řešení na míru. Záleží jenom na vás a vaší kreativitě - měli byste se rozhodně poradit se zkušeným architektem, který se tvorbou zimních zahrad zabývá.