10.10.2017

Při pořizování zimní zahrady je třeba věnovat pozornost různým aspektům této stavby. Souběžně se stavbou zimní zahrady je například důležité řešit také větrání prostoru objektu zahrady. Určitě nechcete dopustit, aby se v zahradě začalo dařit plísním byla zde nadměrná vlhkost vzduchu.

Potřebujete jednoduchý systémzimni zahrada fotogalerie 12

Myslete při stavbě na to, aby zimní zahrady a zasklené pergoly měly dostatečně vyřešené proudění vzduchu. Můžete využít například otevíracích a sklopných oken. Jistěže nepotřebujete, aby všechny tabule oken bylo možné sklápět nebo otevírat. Ovšem je vhodné, aby alespoň dvě tabule v jedné stěně bylo možné otevřít či sklopit. Tento systém otevírání, tedy jak klasické otevírání, tak pákové sklápění, je velice jednoduchý a komfortní.

Ruční ovládání je levné

Každý totiž nemá chuť pořizovat si automatické otevírání oken v zimní zahradě, mnoha lidem to připadá jako naprosto zbytečný luxus. Klasické otevírání oken pomocí kliček nebo sklápění pákou je navíc velice levné. Pořizovací náklady jsou naprosto minimální. Zvládnete otevřít a zavřít okna jednoduše rukou bez použití velké síly. Pro běžný provoz zimní zahrady tedy ruční ovládání naprosto vyhovuje. Můžete si navíc přesně vybrat, co, jak a kdy otevřít podle svého aktuálního přání.

Propojení s přírodou

Existuje ještě další varianta větrání a sice dveřmi. Zimní zahrady s posuvnými dveřmi patří mezi velice oblíbené. Posuvné dveře zajistí otevření s výhledem rovnou do přírody. Chcete-li velký otevírací prostor, můžete klidně postavit zimní zahradu s celou jednou otevírací stěnou. Je to na vás. Ovšem samozřejmě se to promítne do ceny. Na druhou stranu takový šikovně propojitelný prostor jistě uvítáte hlavně v létě, umožní vám plynulý přechod ze zimní zahrady do přírody a zpátky.