8.10.2017

Chci zimní zahradu, ale s minimem papírování. Také máte takové přání? Není divu. Nikdo si nepřeje trávit spoustu času vyplňováním spousty lejster, složitě jednat se stavebním úřadem a čekat na stavební povolení. Jak to zařídit, abyste si dokázali zimní zahradu pořídit s co nejmenší vynaloženou energií? A potřebujete na ni vůbec stavební povolení?

Stavba nesmí přesáhnout 150 m2zimni zahrada fotogalerie 5

Vaše snaha vyřídit vše hladce a bez potíží bude odměněna hlavně v případě, že se rozhodnete zimní zahradu stavět současně s rodinným domem. Zimní zahrady vznikající tímto způsobem se totiž rovnou stanou součástí projektu nového domu. Pokud zahradu přistavujete, je to složitější. Jestliže ale stavba zimní zahrady nepřesáhne i s rozlohou vašeho domu 150 m2, bude stačit ohlášení na stavebním úřadě. V případě, že ale součet obou staveb přesáhne tuto plochu, budete pravděpodobně povolení potřebovat.

Potřebujete projektovou dokumentaci

Rozhodně se nedoporučuje – pokud chcete stavět zimní zahradu svépomocí spoléhat na to, že si rozměry tak nějak trefíte. Klidně by se vám mohlo stát, že zatímco předpoklad bude, že výsledná stavba součtem s rodinným domem nepřesáhne 150 m2, nakonec bude všechno jinak. Co vlastně se od vás žádá, když vaše zimní zahrada bude vyžadovat stavební povolení? Především potřebujete předkládat úřadu projektovou dokumentaci stavby, čili zimní zahrady. Ta je pro stavební úřad důležitá.

Nechte si postavit zahradu na klíč

Jestliže si ale chcete jednání ušetřit, klidně můžete zadat stavbu zimní zahrady a zasklené pergoly na klíč. Firma se vám postará úplně o všechno včetně papírování a vy přijdete k hotovému. Tam je to navíc velmi jednoduché, protože nabídka obsahuje řadu typizovaných velikostí zimních zahrad a vy si můžete vybrat takovou, abyste se vešli do požadované velikosti.