7.10.2017

Pro ty, kdo se rozhodují o tom, zda si pořídit zimní zahradu a jakou, je velmi důležité poradenství. Rozhodně není od věci si předem zjistit dostatek informací, než se do čehokoli pustíte. Ono prohlížení obrázků, hodnocení různých typů zahrad, zkoumání toho, co je či není technicky možné, není v žádném případě ztrátou času, právě naopak.

Proveďte si amatérský výzkumzimní zahrada

Jestliže se zimní zahrady dostaly v současnosti do hledáčku vaší pozornosti, potom určitě je důležité si toho o nich co nejvíc nastudovat, zjistit, porovnávat jednotlivá řešení, zvažovat možnosti. První fází tedy může být váš amatérský výzkum, co to vlastně zimní zahrada obnáší. Prohlížejte si katalogy, zkoumejte jaké tvary a velikosti zahrad se nabízejí. Nasávejte vědomosti, jak zimní zahradu uspořádat, na co nezapomenout, jak by měl vypadat její interiér i exteriér.

Navštivte zahradu v blízkosti

Až budete opravdu vyzbrojeni vědomostmi, pokud se ve vaší blízkosti nachází zimní zahrada, kterou můžete navštívit a posoudit její přednosti i nedostatky, rozhodně neváhejte. Získáte tak ucelenou představu o tom, jak vypadá zvnějšku i zevnitř, co obnáší její provoz na jaře, v létě, na podzim, v zimě... Prostě všechno, co se můžete dozvědět a zjistit. Zkušenosti člověka, který zahradu provozuje třeba už delší dobu, mohou být pro vaše další rozhodování naprosto neocenitelné.

Získáte nový úhel pohledu

Přesto, i když jste načerpali dostatek informací z různých zdrojů a měli možnost si i nějakou zimní zahradu prohlédnout, ani tak byste se neměli rozhodovat bez poradenství. Co všechno poradenská činnost v případě zimních zahrad a zasklených pergol vlastně zahrnuje? Především jde o různé konstrukční varianty, které jsou k dispozici, dále způsoby zasklení, ale i větrání a stínění. Poradce vám nabídne na zimní zahrady nový úhel pohledu, upozorní vás na případné problémy, a to je velmi důležité.