6.10.2017

Rádi byste si vybudovali zimní zahradu a máte pocit, že na to nějak není prostor? To je chyba. Zimní zahrady mohou míz zcela různou podobu. Dají se stavět doslova jako skládačka. Jednotlivé díly si vyberete podle toho, co vám vyhovuje. Přesto se může někdy stát, že vám standardizované díly nebudou vyhovovat. Co dělat v takovém případě?

Hodí se i do niky v doměp1070519

Není nic jednoduššího, než si nechat udělat zimní zahrady a zasklené pergoly doslova a do písmene na míru. Protože i sebevětší rozpětí různých dílů na standardizované zahrady v některých případech prostě nemusí stačit. Může se stát, že zkrátka a jednoduše budete chtít zahradu vytvořit třeba do nějaké atypické rozměrově nestandardní niky v domě. I když budete zkoušet sestavovat různé díly, nepodaří se vám z nich vytvořit žádaný efekt. Potom je nejlepší oslovit tvůrce zimních zahrad, architekty, kteří vám udělají projekt podle vašich představ.

Návaznost na střechu domu je šikovná

Samotná střecha zimní zahrady může mít různé podoby. Zřejmě nejobvyklejší je střecha pultová. Vhodná je hlavně do míst, kdy střecha zimní zahrady třeba přímo navazuje na střechu domu. Jedná se vlastně o jakési prodloužení střechy domu. Užitečné je to v místech, kde má střecha domu poměrně malý přesah a stěna domu dostatečnou výšku. V takových případech vypadá zimní zahrada mimořádně dobře. Lehce navazuje na dům samotný.

Sedlová střecha působí dobře

Když je zimní zahrada samostatně stojící, klidně může mít i sedlovou střechu. Třeba sedlová střecha se skosenými hranami působí efektněji. Je vhodná k domům, které už mají v sobě zabudované podobné architektonické prvky. Zahrada je vlastně mnohoúhelníkem. Zrovna tak lze ale zimní zahradu umístit i do rohu. I v tomto případě můžete s úspěchem využívat sedlové střechy se skosenými hranami.