3.10.2017

Přemýšlíte nad tím, proč si pořídit zimní zahradu? Důvodem je spojení pohodlí interiéru s přírodou. Zimní zahrady si stavěli dříve šlechtici pro pěstování pomerančů. Moderní zimní zahrady, které stavíme my, nám mohou sloužit celoročně a ne jen jako oranžerie.

Moderní zimní zahradyzimni zahrada fotogalerie 11

Moderní zimní zahrady mají pro své majitele celou řadu výhod. Především rozšíří obytnou plochu domu a vytvoří tak místo pro odpočinek v zeleni. Rozšířený obytný prostor je skvělé místo pro setkávání se s rodinou či přáteli. Dalším plusem je, že v ní načerpáte novou energii, poskytuje prostor pro relaxaci a odpočinek. Zanedbatelný není ani fakt, že zimní zahrada zvýší hodnotu domu.

Obývací pokoj nebo skleník

Rozhodnete-li se pro celoroční zimní zahradu, pak je důležité předem zvážit, zda toužíte po dalším obývacím pokoji nebo vám bude sloužit pouze jako skleník. Od toho se pak odvíjí podoba i konstrukce stavby, vybírají se vhodné materiály a také vybavení nové zimní zahrady.

Velká prosklená plocha

Zimní zahrady a zasklené pergoly mají velmi složitou konstrukci. Důvodem jsou velké prosklené plochy, ze kterých jsou tvořeny. Musí propouštět sluneční paprsky a v létě zase musí být stíněna, aby se skla nepřehřívala. Tyto požadavky splní skla, která mají zvenčí speciální reflexní vrstvu. Důležitá je také bezpečnost, kdy skla zimní zahrady musí unést i zátěž v podobě napadaného sněhu.

Konstrukce zimní zahrady

Nejdůležitějším krokem pak je u zimní zahrady výběr materiálu konstrukce. Materiál má nejen vliv na cenu, ale také na životnost celé zahrady, odolnost vůči sněhu a také z hlediska údržby. Klasikou je například ocelová konstrukce, která nabízí bezpočet možných řešení. Hliník se dá rovněž dobře zpracovat. Dřevo je vhodné především pro vytápěné zimní zahrady, kde není vlhko.