2.10.2017

Spousta lidí si buduje zimní zahrady jako oázu, kde se chce věnovat svému koníčku – zahradničení. Ovšem při volbě květin a rostlin do zimní zahrady je třeba být velice opatrný. Jestliže totiž budete pěstovat květiny v nevhodné stavbě, bude se jim tam dařit špatně. Neporostou. Proto jde vždy o to vybrat vhodnou rostlinu pro vhodný typ zahrady.

Největší patří dozaduzimni zahrada fotogalerie 11

Jestliže si myslíte, že do zimní zahrady s posuvnými dveřmi se hodí jakékoli rostliny, velice se mýlíte. Než se rozhodnete pro to, pořídit si nějakou rostlinu do zimní zahrady, pečlivě si zjistěte, v jakých podmínkách je třeba ji pěstovat. Jestli se vůbec do zimní zahrady hodí, abyste později nebyli zklamaní, že se vám nedaří pěstovat vytouženou rostlinu. Nebojte se poradit se na toto téma s odborníky. Také se při sázení rostliny řiďte tím, že ty největší sázejte až dozadu, menší potom před ně.

Zjistěte si nároky na slunce

Snažte se ze zimní zahrady vytvořit pestrou směs květin a rostlin. Uvažujte přitom o tom, že je dobré, aby se vždy bylo na co koukat, tedy abyste pěstovali květiny kvetoucí v různou dobu. Jaké nároky rostlin byste vlastně měli sledovat, abyste vybrali ty správné? Především je to otázka toho, jak moc je daná rostlina náročná na slunce. Tedy pokud vaše zahrada bude otočená na jih, pak je na místě hledat hlavně rostliny, které milují teplo a nebude jim vadit hodně slunce.

Tvořte kvetoucí hloučky

Zajímejte se o to, jaká zimní zahrada by dané květině nejlépe vyhovovala. Existuje totiž spousta druhů zimních zahrad. Například jiné rostliny se budou hodit do vytápěné zimní zahrady, jiné do zimní zahrady, jež naopak vytápěná nebude. Záleží i na tom, zda zahrada bude či naopak nebude součástí bytu. Nezapomeňte ani na to, jak bude rostlina veliká a kdy kvete, aby se vám podařilo vytvořit vhodné hloučky, v nichž neustále něco pokvete.