25.9.2017

V posledních letech stoupá obliba zimních zahrad. Proč si ale stále více lidí tyto zimní zahrady kupuje a instaluje? Důvodů je mnoho. Pokud si koncept své zimní zahrady dobře promyslíte, získáte multifunkční prostor, který vám nabídne spoustu možností využití.

Jste pořád v kontaktu s přírodouzimni zahrada fotogalerie 7

Zatímco pod pergolou, byť zastřešenou, v zimě určitě sedět nebudete, zimní zahrady se dají využít skutečně po celý rok včetně těch nejstudenějších zimních měsíců. Od pobytu v zimní zahradě vás neodradí ani vytrvalý a hustý déšť, ani bouřka či mohutná sněhová vánice. Zejména vytápěné zimní zahrady jsou plnohodnotným obytným prostorem, se kterým můžete zacházet podle vlastního uvážení. Záleží jenom na vás, jak ho využijete. Pořád jste v kontaktu s přírodou, byť jenom přes skleněnou stěnu.

Místnost pro relaxaci

Například zimní zahrada na terase vám poskytne krásný výhled do zahrady, nebo dokonce do krajiny. To znamená obrovskou psychickou vzpruhu a relaxaci, protože bohužel spoustu času trávíte v místnosti a kontakt s přírodou je minimální. Zimní zahrada se tak stává skvělým odpočinkovým prostorem, kde nabudete dalších sil. Je naprosto jasné, že i když nejde o příliš velkou zimní zahradu, i tak podstatně navyšuje obytný prostor a dá se využít, třeba jako součást obývacího pokoje, nebo jídelnu.

Zohledňují se vaše požadavky

Samozřejmě se zimní zahrady a zasklené pergoly vyrábějí na klíč, takže je možné zohlednit konkrétní požadavky včetně naprosto atypických řešení. Jednoduše řečeno, dá se připravit nejvhodnější řešení právě vám na míru. Přitom se berou v úvahu dispozice vašeho domu, volí se nejvhodnější typ zasklení, ale dveří či třeba barevné odstíny konstrukce. Maximálně se vše zohledňuje, aby zimní zahrada dokonale ladila s vaším domem. Navíc především hliníkové zimní zahrady jsou maximálně odolné a bezúdržbové.