8.9.2017

„Chtěl/a bych zimní zahradu,“ vyslovíte přání. Není problém, zimní zahrada se dá snadno pořídit. Záleží na tom, kdy, v jaké fázi ji chcete vybudovat. Úplně nejjednodušší je, když přestavujete, rekonstruujete nebo stavíte nový dům. Potom počítáte se zimní zahradou rovnou v projektu přestavby. Ale i v jiných případech si s touto situací poradíte.

Přemýšlejte, co se k domu hodízimni zahrada fotogalerie 1

Dokonce i tehdy, když chcete zimní zahradu dostavět jako dodatečný projekt k již hotovému domu, se to dá bez potíží zvládnout. Jedno je jisté. Chcete-li stavět, měli byste nejdříve věnovat dost pozornosti přípravě zimní zahrady. Promyslet si, jaký prosklený objekt by se k vašemu domu nejlépe hodil a z toho vycházet. Zároveň musíte popřemýšlet, i pokud jde o finanční otázky celého projektu. Jistě nechcete za celou akci utratit zbytečně moc peněz.

Více prostoru znamená více peněz

Nejdříve si zimní zahrady u domu takříkajíc nakonfigurujte. Vyberte si typ objektu, který bude nejlépe odpovídat vašim požadavkům. Jde jak o estetické hledisko, tak i o nejvhodnější prostorové řešení. Pokud si vyberte konkrétní typ, jenž k vašemu rodinnému domku padne, další etapou je volba rozměrů. I tady přemýšlejte. Nebuďte příliš velkorysí, aby zahrada nebyla předimenzovaná. Na druhou stranu, když už zahradu řešíte, je hloupé vybírat ty nejmenší rozměry, když víte, že využijete více prostoru. Mějte ale na paměti, že větší rozměry znamenají i větší investici.

Následným krokem je potom volba materiálu a opláštění. Uvažujte i o způsobu otevírání, dobré jsou třeba zimní zahrady s posuvnými dveřmi. Musíte se také zabývat barvou a zasklením a konečně i montáží. Každý není tak zručný kutil, který zvládne zahradu třeba s jedním pomocníkem postavit. Platí, že o každém kroku byste měli při plánování a koupi zahrady přemýšlet.