7.9.2017

Jestliže si zimní zahradu neplánujete jako obytný prostor, nemusíte ji během zimy vytápět. Je třeba říci, že i v takovém případě se skleníkový efekt postará o to, aby zde teplotě i v mrazech obvykle neklesla pod 5 °C. Slunce ji pak může vyhřát klidně i na 20 °C. Chcete-li ale, aby zde bylo tepleji, musíte zajistit vytápění.

Ušetříte svoji peněženku10022012246

I neobývaná zimní zahrada vlastně vytváří jakousi tepelnou clonu pro další místnosti v domě. Stěny domu ze strany, kde je umístěna zimní zahrada, tak snadno nepromrznou. Ušetříte si tak část nákladů na vytápění místností. Takové úspory samozřejmě poznáte na rodinném rozpočtu. Takže mít neobývanou zimní zahradu roztaženou klidně na celou jednu stěnu domu se z tohoto pohledu vyplatí. Vaší peněžence nemálo ušetří. Počítejte ale s tím, že si do takové zimní zahrady můžete jít v chladných měsících sednout jedině tehdy, když ji sluníčko zahřeje.

Dostanete se na standardní pokojovou teplotu

Jestliže ale chcete v zimní zahradě sedávat den co den i v prosinci, lednu či únoru bez ohledu na to, jako moc klesl teploměr pod nulu, potom vězte, že potřebujete topení. Zimní zahrady celoroční se díky němu dají vytopit na standardní pokojovou teplotu. Tady ale musíte pro změnu počítat s tím, že vám vytápění zimní zahrady naopak přinese vyšší výdaje za topení.

Využijte podlahové konvektory

Jestliže opravdu trváte na tom využívat zimní zahrady a zasklené pergoly i v tuhé zimě, instalujte topení. Jaké je nejlepší? Jako velmi efektivní se ukazují podlahové konvektory, které je dobré umístit podél oken. Stoupající teplý vzduch tak bude bránit vzniku kondenzátu na chladných sklech. Naopak celoplošné podlahové topení se nedoporučuje. Tyto jednotky se dají řídit i automaticky, takže si pak vlastně můžete klima v zimní zahradě naprogramovat.