8.8.2017

Vlastnosti zimní zahrady nezávisí jenom na samotné konstrukci, ale hlavně na výplni. Její vlastnosti určují, zda-li se bude dát používat zahrada po celý rok nebo pouze v teplejších měsících.


Skleněná klasika

Nejčastěji se jako výplň zimní zahrady používá sklo. Je levné a průhledné. Obvykle se nepoužívá čisté čiré sklo, ale jeho zabarvená verze. Samotné tónování může mít hned několik barevných odstínů. Uchránit interiér zimní zahrady před slunečními paprsky jde ale i vnitřními žaluziemi. Klasické jednovrstvé sklo však není vhodné pro zahrady, které mají plnohodnotně fungovat i přes zimu. V takovém případě je mnohem lepší použít sice dražší, ale za to mnohem efektivnější dvojsklo.


Umělý polykarbonát

Velice oblíbeným materiálem je i polykarbonát. Dodává se v čiré variantě, které je od skla k nerozeznání nebo v podobě komůrkové desky, přes kterou je ale výhled notně zhoršený. Skrze průhlednou verzi sice lze vidět dobře, ale zimní zahrada s posuvnými dveřmi a prosklená pergola z komůrkového polykarbonátu má mnohem lepší izolační vlastnosti. Samotný polykarbonát je v obou variantách velice odolný a jeho poničení při běžném užívání není příliš pravděpodobné. Bez problémů zvládne odolávat i dlouho trvajícímu krupobití bez jakýchkoliv následků. I proto se u zimních zahrad používá hlavně k tvorbě střech.


Akrylát

Zimní zahrada se dá také zasklít akrylátem. Nemá sice tak výrazné termoizolační vlastnosti, ale mnohem lépe vypadá a je průhledný i ve zdvojené variantě. Akrylát se běžně nepoužívá u zahrad, které mají fungovat po celý rok, ale pokud hledáte prostor, kam uložit rostliny k přezimování, zahrada obdařena touto výplní je k tomu ideální.


Kombinace

Není vždy nutné použít k zasklení pouze jeden druh materiálu. Některé výplně je vhodnější využít pro tvorbu stěn, jiné zase dobře poslouží jako zastřešení.