2.8.2017

Dříve byly zimní zahrady symbolem bohatství a úspěchu. Dnes je symbolem relaxu, pohody a klidu.


Sluneční paprsky jsou zdarma

Každý prosklený prostor umožní využívat skleníkový efekt, kdy se krátkovlnné sluneční záření promění v dlouhovlnné, které nemůže pronikat zpět přes sklo. Levná zimní zahrada potřebuje mít jako každá stavba solidní základy. Měly by být v nezámrzné hloubce. Jak bude zimní zahrada funkční pak rozhodují použité materiály.


Na čem záleží?

Jak bude stavebnicová zimní zahrada fungovat pak záleží především na úhlu dopadu slunečních paprsků, proudění tepla i cirkulaci vzduchu. Vše lze ovlivnit umístěním zimní zahrady, její polohou vůči domu, natočením stavby k určité světové straně.


Zimní zahrada


Stavba zimní zahrady s posuvnými dveřmi by měla být spíše široká, než vysoká. V létě budou dopadat sluneční paprsky shora na střechu. Pokud není teplo odváděno, je potřeba zimní zahradu v té době zastínit. Nezbytný je také správný výběr konstrukce.


Materiál konstrukce

 

Z materiálů jsou oblíbené hliníkové systémy. Hliníková konstrukce v kombinaci s dřevem vykazuje lepší statické vlastnosti. Na trhu se setkáte i s celodřevěnou konstrukcí, případně kombinaci dřeva a hliníku. Zimní zahradu je možné si objednat na klíč, což vám ušetří mnoho starostí. Dodavatel vám vytvoří řešení přímo na míru vašemu domu. Důležité je zvolit také správný tvar konstrukce. Zvažte také, zda bude zimní zahrada vytápěná či nikoliv, jakým způsobem bude řešeno větrání. Nevytápěná zahrada je energeticky méně náročná, ale není obyvatelná v zimním období. Vytápěnou zimní zahradu lze využívat jako pracovnu, pokoj pro návštěvy, jídelnu či domácí wellness, apod.