25.7.2017

Přemýšleli jste někdy nad stavbou zimní zahrady? Máte-li rodinný dům a dostatek financí, pak rozhodně neváhejte.


Proč zimní zahradu postavit?

Existuje hned několik důvodů, proč se do stavby levné zimní zahrady pustit. Pokud si myslíte, že je zimní zahrada jen ozdobným doplňkem domu, pak se rozhodně mýlíte. Vzhled zimní zahrady podtrhne celkový vzhled domu a zvýší jeho architektonickou hodnotu.


Rozšíření obytného prostoru

Jedním z důvodů, proč si pořídit zimní zahradu, je často touha po zvětšení obytného prostoru o relaxační část, která bude v zeleni. Nově vzniklý prostor umožní pěstování rostlin, vybudování pracovny či místa, kde budete trávit čas s rodinou. Nechcete-li budovat zimní zahradu, řešením může být mobilní zastřešení pergoly. Díky němu můžete pergolu využívat bez ohledu na počasí a venkovní teploty. Posuvné zastřešení nabízí celou řadu možností jak jej využívat.


Energetická úspora


Díky stavbě zimní zahrady dosáhnete také úspory energie. Pokud nemá zimní zahrada žádné přídavné vytápění, nelze ji obývat po celý rok, ale stále poslouží jako izolace domu. Díky tomu zamezíte nemalým tepelným ztrátám. Zde je nezbytná porada s odborníkem, který vybere vhodný materiál.


Řešení na míru


Aby bylo dosaženo všech výhod, rozhodně se nepouštějte do realizace zimní zahrady svépomocí. Je potřeba svěřit stavbu do rukou odborníků, kteří dokonale naplánují velikost a orientaci zimní zahrady, ale především zvolí vhodné materiály. Zimní zahrada musí mít správné zasklení, aby nedocházelo k únikům tepla. Na střechy se zpravidla volí bezpečnostní sklo, boční zasklení lze zvolit z polykarbonátu.