13.7.2017

Terasu v rodinném i bytovém domě nemusíte využívat jen pár měsíců v roce. Zimní zahrady vám nabídnou obytný prostor, který můžete využívat po celý rok.

Pro milovníky rostlin

Milujete rostliny a rádi se zelení obklopujete i doma? Pak je pro vás zimní zahrada nezbytnou součástí domu. Takovou soukromou oázu si můžete vybudovat velice snadno. Pokud se obrátíte na odborníky, pomohou vám celý projekt realizovat. Zimní zahrada může být součástí rodinného domu, ale i výškové budovy. Je zde možné pěstovat i drobné ovoce či chovat zajímavá zvířata.

Myslete dopředu

Se zimní zahradou a prosklenou pergolou je vhodné počítat již při projektování novostavby. Velmi snadno si tak vyberete správné místo, které bude ideální pro pěstování květin. Problém není ani dodatečná stavba. Stačí si vybrat tvar a materiál zimní zahrady, zda chcete mít vytápěnou či nevytápěnou zimní zahradu. Některé slouží jako hala či místnost pro vnitřní bazén.

Vhodně zvolené zasklení

Pro stavbu zimní zahrady s posuvnými dveřmi je velmi důležité vybrat správné zasklení. Střecha zimní zahrady bývá nejčastěji opatřena průhlednými polykarbonátovými deskami. Ty jsou nerozbitné a velmi odolné vůči mrazu. Na stěny se používají skla s výbornou tepelnou a zvukovou izolací. Stěny mohou být pevné či posuvné.

Zimní zahrada podle střechy

Nejjednodušším konstrukčním řešením je zimní zahrada s pultovou střechou. Snadno ji napojíte pod původní střechu domu. Zimní zahradu se sedlovou střechou můžete umístit na čelní stranu domu, problém je napojení na stávající dům. Do historických objektů se hodí zimní zahrady s viktoriánskou střechou. Ta se využívá i pro rohové zimní zahrady.