6.7.2017


Pořídit si zimní zahradu je vždy velkým krokem. Nový obytný prostor rozhodně není k zahození, zvláště dá-li se dnes pořídit za slušné peníze.


Stavba na terase


Běžná přístavba domu je nejen drahá, ale musíte si kvůli ni vyběhat stavební povolení, což je náročné jak na čas, tak i na nervy. Málokdo se chce ve svém volnu bavit s úředníky. Pro stavbu menší zimní zahrady na terase vám naopak bude stačit běžná ohláška. I samotná stavba je mnohem jednodušší. U prefabrikovaných typů by vám neměla zabrat déle než jeden víkend. Ze zimní zahrady se dá udělat pracovna i konferenční místnost, ale ve většině případů ji lidé používají pouze k relaxování.


Klid v duši


Odpočinek je hlavně v dnešní uspěchané době velmi důležitý. Kdekdo má dnes nervy na pochodu a tak pár minut klidu přijde vždycky vhod. Pro tyto účely je zimní zahrada naprosto ideální. Díky tomu, že propouští světlo a udržuje si stabilní teplotu, se v ní daří různým ozdobným a exotickým rostlinám. Jejich vzhled a vůně vám mohou pomoci nabrat novou sílu do dalších dnů. Fauna ovšem není to jediné, co vám může pomoci k lepšímu duševnímu zdraví. Hodnotným doplňkem zimní zahrady může být i domácí sauna.


Je zdraví prospěšná


Saunování není dobré pouze ke zlepšení psychiky, ale i k lepšímu fyzickému zdraví. Horký vzduch má blahodárné účinky na klouby, svalstvo i kardiovaskulární soustavu. Nemusíte si pořizovat běžnou saunu, která je zbytečně drahá. Infrasauna se prodává jako stavebnice, což ji činí mnohem levnější, než běžné sauny vyráběné na zakázku. Dá se umístit kdekoliv v domě, ale do prostoru zimní zahrady tématicky zapadne nejlépe.


Nízké náklady


Díky tomu, že zimní zahrady i sauny jsou už dnes i prefabrikáty, jsou náklady na jejich pořízení mnohem nižší. Za několik málo desítek tisíc si tak můžete na terase zřídit vlastní relaxační studio.