29.6.2017


Bez zahradního nábytku se neobejdeme v žádné zimní zahradě, na terase či u bazénu. Své místo zde mají i servírovací stolečky, zahradní houpačky a nejrůznější taburety.


Užitečný nábytek


Nejen do zimní zahrady, ale i k bazénu či pod pergolu si vybíráme různý zahradní nábytek. Nejčastěji volíme klasické židle, stoly, lehátka, ale také praktické servírovací stolky. Ty jsou opatřeny pojízdnými kolečky a vy tak můžete snadno servírovat jídlo. Ke křeslům lze vybírat taburety, které poslouží jako podložky pro příjemné lenošení.


Zahradní houpačka


Vedle křesel, různých zahradních lehátek, si můžete vybrat i pohodlnou zahradní houpačku. Ty mohou mít dřevěnou či kovovou konstrukci. Textilní stříška vás ochrání před nežádoucími slunečními paprsky. Zahradní houpačka může být také rozkládací. Vybrat si můžete podle nosnosti.


Pro stínění


Důležitým prvkem je také slunečník. Vybrat si můžete ze širokého sortimentu slunečníků, v nepřeberném množství barev a vzorů. Snadno se tak trefíte do svého vkusu i nálady. Ke slunečníku nezapomeňte také praktický stojan. Slunečník můžete mít menší i naopak velký, pod který schováte bez problémů celý stůl.


Bez zahradních doplňků to nejde


Je jedno, zda si chcete vybavit zimní či klasickou zahradu, altán nebo zahradní pergolu. Vybrat si můžete z mnoha doplňků. Bez nich nebude vaše zahrada nikdy dokonalá. Při výběru zvažte, zda se vám bude konkrétní věc do zahrady hodit svým materiálem, barvou, velikostí i tvarem. Do klasické zahrady se příliš nehodí moderní materiály a naopak. Rovněž je třeba brát v potaz velikost a frekvenci využívání zahrady.