18.6.2017

Zimní zahrada je architektonickým příspěvkem k domu, který má za úkol nejen rozšiřovat obytný prostor, ale také působit jako estetická složka.


Přiměřená cena

V posledních dvaceti letech na trhu přibylo mnoho firem, které se výrobou a prodejem zimních zahrad zabývají. Díky velké konkurenci klesá jejich cena a prosklený pokoj se v současnosti dá pořídit za velmi příjemné ceny. Menší zimní zahrada vás vyjde kolem padesáti tisíc, což je velmi slušné. Na tom, jak hluboko budete muset sáhnout do peněženky, nezáleží pouze na velikosti ale i na použitých materiálech. Plastové a hliníkové konstrukce bývají levnější než dřevěné zahrady, ale není to vždy pravidlem.


Spojení interiéru s exteriérem

Zimní zahrada je v podstatě plynulé propojení vnitřku domu s vnějším světem, nejčastěji s dvorkem. I proto se zahrady používají hlavně k odpočinku a načerpání energie. Aby se celý efekt ještě zvýraznil, je dobré interiér osvěžit i různými okrasnými rostlinami, které poskytují nejen potěchu pro oči, ale i pro nos. Oblíbené jsou hlavně orchideje a ibišky, ale v zimních zahradách se skvěle daří i citronovníkům a banánovníkům.


Zastřešení bazénu

Majitelé bazénů mohou stavebnicovou zimní zahradu využít k jeho zastřešení a tím značně prodloužit koupací sezónu. Je to i výrazný bezpečnostní prvek. Hlavně menší děti se mohou při hraní na zahradě zatoulat k bazénu a snadno spadnout do vody. Jakmile ale bude bazén zabezpečený, k žádné obdobné nehodě nemůže dojít. Je logické, že takto použitá zimní zahrada by neměla být ze dřeva, které vlhkost poškozuje, ale nejlépe z plastu.


Zvýší se cena domu

Jakmile si pořídíte k domu zimní zahradu, vyšroubujete tím nahoru jeho cenu. Další pokoj, navíc propojený s přírodou, je výborná akvizice, která se rozhodně vyplatí. Zvláště, když jsou ceny zimních zahrad v této době tak příznivé.