13.5.2017

Nosnou konstrukci zimních zahrad tvoří tenké hliníkové profily. Takto pojatá konstrukce splní nároky na tepelnou ochranu i životnost konstrukce.


Nejpoužívanější kombinace materiálů

Nejčastější a nejpoužívanější kombinací materiálů na výrobu zimní zahrady je dřevo a hliník. Konstrukce se skládá ze spodního dřevěného profilu, nosné části a horního hliníkového profilu. Ten pak vytvoří systém zasklení. Výhodou této kombinace je výborná tepelně izolační schopnost, odolnost proti vodě.


Dobré vlastnosti ocelové konstrukce

Nejčastěji se na zimní zahrady a prosklené terasy používají slitiny hliníku, oceli či jejich kombinace. Důvodem jsou jejich dobré vlastnosti, elegantní design a vysokou životnost. Ocelové prvky jsou opatřeny antikorozní ochranou. Doporučuje se pozinkování, ochranný nátěr práškovou barvou, apod. Méně se používá ocelová konstrukce, která vyžaduje údržbu a má kratší životnost.


Hliníková konstrukce

V zimní zahradě má své pro a proti také použití hliníkové konstrukce. Výhodou je nenáročná údržba, přesnost a estetická hodnota. Za zásadní nevýhody považujte finanční náročnost a tepelnou vodivost hliníku. Hliníková konstrukce nevyžaduje žádnou údržbu, čímž je výhodnější oproti dřevěné konstrukci.


Prosklení zimní zahrady

Chcete- li funkční zimní zahradu, pak nezapomeňte i na vhodné materiály na prosklení. Použít můžete bezpečnostní izolační dvojsklo či trojsklo, Na střechu se často používá polykarbonát. Pomocí posuvného zastřešení můžete proměnit v zimní zahradu i vaši terasu. Vybrat si můžete z desítek různých modelů. Pergola je z hliníku, zastřešení z různých materiálů. Vždy získáte zcela nový, zpravidla velmi luxusní vzhled domu.