12.6.2017

S konstrukcí zimní zahrady bychom měli počítat již v samotném projektu. Jen tak bude nezbytnou součástí domu. Její obytná plocha by měla být alespoň 15 m2. Měla by být pohodlná na obývání, v zimě by v ní mělo být teplo, v létě chládek. Rostliny můžeme vybírat inspirováni Středomořím.


Jakou zimní zahradu?

Vybrat si můžete z mnoha typů zimních zahrad. Řešením jsou také zasklené pergoly, které můžete využívat po celý rok. Moderní jsou zimní zahrady se sklem bez rámu série Openspace. Jedná se o elegantní řešení na míru každé zahradě. Obvodové stěny jsou vyrobeny z bezpečnostního skla, s posuvnými segmenty. Jedná se o designové zastřešení terasy. Zvýšíte tak architektonickou hodnotu svého domu.


Posuvné zastřešení

Zimní zahrady s posuvnými dveřmi představuje například model posuvné zastřešení One Trade, které slouží jako zimní zahrada. Barva i rozměry jsou pevně dané, na zakázku lze vyrobit různé velikosti zastřešení. Krytina je čirý polykarbonát, který má dobrou propustnost světla, je lehký a nenáročný.


Jaké rostliny?

Inspirujte se krásou zimních zahrad a pořiďte si do ní subtropické rostliny. Oblíbené jsou fuchsie a některé odrůdy begónií, které jsou chráněny před větrem a deštěm. Venku by nepřečkaly, v zimní zahradě si můžete dosyta užít jejich květů. Přes zimu potřebují odpočinek a mírnou zálivku, pak se z nich stanou trvalky vaší zimní zahrady.


Náročné rostliny

I náročné rostliny zvládnete v zimní zahradě pěstovat. Některé mají rády slunce, některé naopak sucho. V zimní zahradě či na terase je můžete pěstovat v solitérních nádobách, snadno tak zvládnete zálivku, případně umístění rostlin v polostínu či stínu.