23.5.2017

Hliníkové konstrukce jsou ideálním řešením pro zimní zahrady, pergoly, terasy i altány. Cena konstrukce je zpravidla stejná, jako konstrukce z KVH hranolů. Povrch hliníku však, na rozdíl od dřeva, není třeba udržovat.


Altán, pergola či zimní zahrada?

Velmi důležitý je výraz zimní zahrada. Zimní zahrada a altán je prakticky jedno a to samé. Rozdíl lze vnímat pouze v tom, že altán je na pozemku samostatně stojící stavba, zatímco zimní zahrada je napojena na dům. Zimní zahradu můžeme udělat zasklením balkonu, terasy, i lodžie.


Základ pro hliníkovou konstrukci zimní zahrady

Základ stavebnicové zimní zahrady z hliníku, musí být betonový v podobě základové desky nebo betonových pásů. Založen musí být v nezámrzné hloubce 80 - 110 cm. U studené zimní zahrady nejsou zvýšené nároky na izolaci, přesto je možno použít izolační dvojskla. Zimní zahrada napojená na dům pak zlepšuje jeho tepelně izolační vlastnosti.


Statika hliníkové konstrukce

Pro získání dokonalé statické vlastnosti hliníkové konstrukce zimní zahrady s posuvnými dveřmi je třeba, aby alespoň na jedné straně byla nosná zeď, která bude konstrukci kotvit a zajišťovat její statiku.


Zasklení

Pro zasklení jsou doporučována kalená skla, i přes jejich vyšší pořizovací cenu. Nerozbijí se tak snadno, pokud ano, nevznikají z nich ostré střepy, ale rozbije se celá plocha jako celistvý díl. Izolačním dvojsklem získáte lepší tepelnou izolaci. Při realizaci zastřešení je možné vybudovat nejprve konstrukci a zastřešit je možné až v druhé etapě. Do té doby konstrukci využijete jako pergolu. Vybrat si můžete sklo i v barevných variantách.