17.5.2017

Příjemné venkovní posezení i v mrazivých měsících vám dokáže zprostředkovat pouze zimní zahrada.


Cenově dostupné typy

Mnoho lidí si představuje při jakékoliv zmínce o zimní zahradě prosklený pokoj, který stojí astronomické částky. To samozřejmě není pravda. Alespoň ne úplně. Pochopitelně si lze pořídit konstrukci i za milion, ale stavebnicová zimní zahrada je násobně levnější. Obvyklým stavebním materiálem je zde hliník, který je pro zimní zahradu nejideálnější surovinou. Vyznačuje se vysokou pevností a zároveň mu nechybí ani lehkost. I díky těmto charakteristikám se dají tyto prefabrikáty snadno složit i ve dvou lidech.


V zimě se musí vytápět

V podstatě jakákoliv zimní zahrada a prosklená pergola se dá používat celoročně. Za chladných dnů si lze v interiéru zatopit. Pokud je zahrada na verandě a tím pádem v přímém kontaktu se zdí domu, nemusíte si pořizovat ani žádné přenosné vytápění. Tepelné pohody v zahradě snadno docílíte zatopením ve vedlejší místnosti. Není to ovšem příliš ekonomické řešení. Pokud však bude pokračovat teplotní trend posledních zim, příliš velkých výdajů za vytápění se obávat do budoucna nemusíte.


Ochrana před slunečními paprsky

V létě si naopak na nějaké topení ani nevzpomenete. Hlavně ve dnech, kdy venku kralují tropy, se mění zimní zahrada na saunu. Dá se to řešit otevřením oken, ale tento způsob větrání není příliš efektivní. Při otevření oken byste se navíc měli připravit na pravidelné hmyzí nálety. Mnohem lépe funguje klimatizace. Nepříjemné jsou i oslepující sluneční paprsky. Na střechu můžete nainstalovat markýzu, na stěny pak lze opatřit vnitřní žaluzie.


Dokoupení prvků

Levné zimní zahrady jsou skutečně obyvatelné 365 dní v roce, pouze je nutné dokoupit prvky jako je klimatizace, žaluzie či v případě, že není zahrada součástí domu, i přenosné topné těleso. To však nejsou zanedbatelné náklady.