16.5.2017

Odpočinek v zahradě má velký vliv na naši psychiku a zdraví. Zimní zahrada umožní užít si sluneční paprsky po celý rok, bez ohledu na roční období a teploty.


Zimní zahrada má mnoho podob

Zimní zahrada může mít mnoho podob. Vypadat může jako zasklený salón, magická domácí zahrada nebo sluneční jídelna. Zimní zahradou rozšíříte obytnou plochu domu a prosvětlíte interiér, čímž zvýšíte dopad slunečních paprsků do něj, čímž pozitivně ovlivňujete svou náladu.

Tip: zimní zahrady se sklem v rámu


Konstrukční řešení

Při projektování zimní zahrady začněte výběrem tvaru, vhodného umístění a materiálu. Musí být dobře utěsněná, teplá a větraná. Nejdůležitější je důsledná příprava konstrukce. Zimní zahrada musí být konstruována z kvalitních materiálů. Například z hliníku, který odolává povětrnostním vlivům, boční prvky mohou být ze dřeva či z hliníku. Důležitý je také perfektní vzhled.


Skleněné plochy

Zvlášť důležitý je u zimní zahrady a prosklené pergoly výběr skel. Musí zabezpečovat přímou tepelnou izolaci v zimě i v létě, splnit bezpečnostní podmínky a také být odolné vůči vodě i vysoké zátěži, například v podobě sněhu. Doporučují se izolační dvojskla či trojskla s bezpečnostním sklem. Vhodným výběrem skla udržíte v zimě teplo v místnosti, v létě zabráníte jejímu nadměrnému přehřívání.


Návratnost investice

Ve správně navržené a zkonstruované zimní zahradě se shromažďuje teplo pro celý dům, což vede ke snížení nákladů na vytápění. Investované prostředky mají návratnost i po delší době, nejen díky kvalitním izolačním sklům. Zimní zahradu si můžete vybrat v mnoha barevných a designových provedeních. Každá zahrada je jedinečná, navíc zvýší architektonickou hodnotu domu.