12.5.2017

Venku je zima, nedá se tam sedět. I tento problém je možné vyřešit pomocí zimní zahrady nebo prosklené terasy. Výstavba zimní zahrady nepatří mezi nejlevnější, nicméně si pak můžete dopřát velký komfort v podobě posezení v teple a přitom na dosah přírody.


Zimní zahrada kamarádí se všemi ročními obdobími

Pořízení zimní zahrady není jen jednostranně účelné, naopak pomůže uspokojit potřeby všech členů domácnosti nehledě na jejich věk. V případě temperované zimní zahrady můžete pěstovat celou řadu rostlin. Zimní zahrada stojící na kraji domu je posezení pro rodinu, bez narušení soukromí.


Dopřejte si teplo a sluníčko

Stavebnicová zimní zahrada umožní užít si blahodárných slunečních a paprsků tepla. Stačí si do zimní zahrady pořídit pohodlná křesílka nebo pohovku. Vzhled zimní zahrady by měl být atraktivní a dobře propracovaný. Zásadní roli hraje i velikost zimní zahrady. Nadměrně velký prostor bude mít vysoké náklady na energie. Vsaďte vždy na špičkové materiály.


Okno do nebe

Zimní zahrady a prosklené pergoly jsou oknem do nebe. U zimní zahrady se neřeší jen její krása, ale také způsob vytápění, stínění, větrání, případné drobné úpravy, které je potřeba během realizace provést. Výhodnou alternativou je podlahové topení, moderní stínící prvky a posunovací dveře.

 

Nechte to na profesionálech

Vzhledem k tomu, že je zimní zahrada složitý konstrukční prvek, přenechejte její budování profesionálům. Pořídit si můžete hotové řešení v podobě stavebnice, nicméně i v tomto případě si ji nechte smontovat odborníky, kteří vědí, jak má zimní zahrada správně fungovat.