11.5.2017

Toužíte po zimní zahradě? Víte, jak má být velká? Jaký je vhodný materiál? Přinášíme vám mnoho důležitých informací, které vám usnadní výběr.


Víte, co chcete?

Než se do plánování své zimní zahrady pustíte, je důležité si nejprve ujasnit, co chcete. Je důležité vědět, zda bude zahrada obytným prostorem po celý rok nebo bude sloužit výhradně k pěstování rostlin.

 

Chlad nebo teplo?

Zimní zahrady můžete rozdělit podle toho, zda budou vytápěné nebo bude teplota závislá pouze na slunečních paprscích. Stavebnicová zimní zahrada může být součástí domu nebo může stát v zahradě samostatně. Oblíbené jsou v posledních letech prosklené terasy, které zimní zahradu plně nahradí. Zimní zahrada může být i přímou součásti domu, jako další obytná místnost.


Jak velká má zimní zahrada být?

Velikost zimní zahrady a prosklené pergoly záleží na jejím konstrukčním řešení. Samostatná místnost musí mít rozměr minimálně deset metrů čtverečních. Zimní zahrada jako součást obytného prostoru může být i menší. Velikost přizpůsobte velikosti domu a prostoru na pozemku.


Důležité je umístění

Neméně důležitým parametrem při budování zimní zahrady je její umístění. Nejčastěji se zimní zahrada přistavuje k již postavenému domu. Pokud nemovitost teprve stavět budete, pak je lepší návrh zimní zahrady do projektu zakomponovat již ve fázi příprav. Zimní zahrada může být řešena zastřešením pergoly, může být součástí zdi domu nebo ji klidně vybudujte na střeše garáže. V zimní zahradu lze přebudovat lodžii či půdní prostor. Zimní zahrada může mít mnoho podob a velikostí. Zvolit si lze i libovolný materiál.