9.5.2017


Zimní zahrady jsou velice výhodnou koupí. Nejenže nafouknou obytný prostor, ale poskytnou vám i možnost využívat verandu i v měsících, kdy obvykle padá sníh.


Provoněný pokoj

Se zimní zahradou se vám otevírá možnost zařídit si zcela nový pokoj bez toho, aniž byste museli vzít do ruky jedinou cihlu. Prosklená místnost přímo vybízí k relaxaci. Sluníčko je dobrým lékem proti chmurám a v zimní zahradě se vám ho dostane požehnaně. Navíc jeho paprsky působí blahodárně i na rostliny, které by rozhodně měly být nedílnou součástí každé zimní zahrady. Ty nejenže budou tvořit v místnosti uvolněnou atmosféru, ale rovněž celý pokoj i provoní.


Zbytečně neutrácejte

Nejste-li příliš solventní, není potřeba pořizovat si drahou zimní zahradu. Prefabrikované typy splní svůj účel rovněž dobře. Je jich mnoho druhů, takže je potřeba pečlivě vybírat. Ne každá konstrukce totiž dokáže s vaším domem architektonicky splynout. Také je dobré zaměřit se blíže i na materiál. Dřevěné zimní zahrady jsou se zelení nejlepšími kamarády a i základní verze vypadají velice dobře. Dřevo se ovšem bez nezbytné péče rádo ničí. Zahrady z hliníku sice nevypadají tak dobře, jsou však zcela bezúdržbové.


Posuvná střecha

Rozhodnete-li se pro jednu z hliníkových zimních zahrad, berte posuvnou zimní zahradu. I když je cena o něco vyšší, určitě se vám tato volba vyplatí. Hlavně v létě, kdy v interiéru může panovat těžký nedýchatelný vzduch, bude snadné vyvětrat. Stačí jen posunout střechu i se stěnou a nechat dovnitř proudit čerstvý vánek. Ovládat tento mechanismus zvládne i odrostlejší dítě. Díky kolejím s pojezdovými kolečky jde stěna posouvat snadno.


Pro každého

V dnešní době si může zimní zahradu dovolit koupit takřka každý majitel rodinného domku. Stavebnicové zahrady jsou cenově dostupné a snadno smontovatelné. Pokoj navíc za několik málo desítek tisíc rozhodně stojí za to.