5.5.2017

Zimní zahrady jsou proskleným prostorem, který má za úkol nejen rozšířit obytný prostor, ale také dům více propojit s přírodou.


Určitě zeleň

Vybavit zimní zahradu lze mnoha způsoby, ale nikdy byste neměli zapomenout na rostliny. Není nezbytné zahradu předělávat na školící centrum pro studenty botaniky, ale rozhodně by byla škoda nevyužít jejich hlavních předností, tedy přístup světla a tepla. Vždyť zimní zahrady fungují hlavně jako relaxační centrum domu. Uchýlit se do sluncem prozářeného pokoje prosyceného vůní flóry je skutečně ten nejlepší lék na veškeré stresy.


Plastový nábytek

Pokud se nechcete oddávat relaxaci při sezení na zemi, měli byste si pořídit do zahrady nábytek. K pouhému posezení bohatě postačí nábytek z plastu. Ten je k dostání v mnoha barevných variacích, ale co se týče tvaru, je na tom dost bledě. Je ale levný a není potřeba se o něj jakkoliv starat. Nechcete-li však využívat zimní zahradu pouze k nabírání energie, ale i k občasnému posezení s přáteli, rozhodně by bylo lepší sáhnout po reprezentativnějším posezení.


Dražší varianty

Ať se na to podíváte z jakéhokoliv úhlu, do zimní zahrady u domu se nejvíce hodí nábytek ze dřeva. Přírodní materiál ještě více podtrhne atmosféru proskleného pokoje. Problémem může být ale cena. Dřevěný nábytek není zrovna nejlevnější, navíc se musíte starat o jeho údržbu. Nemáte-li ale potíže s penězi a můžete si dovolit sáhnout hlouběji do kapsy, pořiďte si ratanové sezení. Tato exotická dřevina nejenže vypadá dobře, ale je rovněž i extrémně odolná. Dokáže hrdě čelit i dřevokaznému hmyzu. A to zcela bez nátěrů.


Různé doplňky

Nejen nábytek je důležitý, zimní zahradu s posuvnými dveřmi byste měli vybavit i různými užitečnými proprietami jako jsou žaluzie nebo klimatizace. Jakmile přijdou tropy a sluníčko začne vytahovat drápy, oba doplňky ještě rádi oceníte.