3.5.2017

Chcete proměnit vaši terasu nebo balkon na zimní zahradu, která vám bude dělat radost i v zimním období? Důležitou roli hraje vytápění.


Stavební úpravy

Na začátku jsou stavební úpravy balkónu nebo terasy. Každá zimní zahrada potřebuje pravidelné větrání i stínění. V každém případě je potřeba využívat žaluzie nebo rolety. Při výběru zelených rostlin se nemusíte nijak omezovat. Vytápěná zimní zahrada umožní pěstovat rostliny při optimálních teplotách 21-22 stupňů Celsia.


Pozor na škůdce

Pokud chcete mít zimní zahradu s posuvnými dveřmi chladnější, i tak se můžete v zimních měsících kochat svými kvetoucími rostlinami. V zimní zahradě můžete pěstovat azalky, begonie, orchideje nebo třeba kalanchoe. Důležité je zahradu pravidelně zalévat a dbát přitom velký pozor na škůdce, nejčastěji svilušky a mšice.


Bylinky i v zimě

Zimní zahrada a zasklená pergola mají ještě jednu výhodu. Můžete si zde vysadit nejen různé stromky a dekorativní keříčky, ale také bylinky. Oblíbené jsou také stromky s barevnými listy jako jsou například cornusy. Dařit se zde bude i bylinkám jako je bazalka, majoránka či oregano.


Oáza klidu v zimě

Vaše zimní zahrada je oáza klidu i v zimě. Můžete si vybrat ze široké škály květin. Zimní zahradu nezapomeňte vybavit pohodlným nábytkem, například z umělého ratanu. Velkou terasu či zimní zahradu můžete doplnit také o krb, gril nebo například menší kuchyňský koutek, kde připravíte přátelům čaj či kávu. Zařídit si zimní zahradu je zcela jednoduché, stačí se držet své peněženky a vkusu.