2.5.2017

Dřevo jako stavební materiál bylo v našich končinách donedávna používáno hlavně ke stavbě chat, případně menších konstrukcí jako jsou altány. Díky trendu posledních let se dřevo prosazuje nejen při stavbě tradičních rodinných domů, ale i jiných typů budov.


Srovnatelný komfort

Ze dřeva se dnes krom mrakodrapů staví prakticky všechny typy budov. Dřevostavby fungují jako školy i sportovní centra. Dokonce se využívají i jako průmyslové haly. Technologie výstavby je u každého typu budov rozdílná. Domy ze dřeva mohou mít podobu tradiční roubenky nebo se mohou pyšnit moderní architekturou. Každá firma nabízí jiné produkty. Obecně však platí, že současné dřevostavby poskytují stejný komfort jako běžné panelové či cihlové budovy. I součástí dřevostavby může být zimní zahrada.


Jsou mnohem šetrnější

Důvodů, proč jsou dřevostavby poslední dobou tak populární, je hned několik. Tím nejdůležitějším jsou rozhodně snížené náklady na vytápění. Jedná se totiž o nízkoenergetické stavby s minimem či úplnou absencí tepelných mostů. Tepelné ztráty jsou tak zcela marginální. Vše je navíc podpořeno moderními tepelnými izolanty. Díky správně navržené konstrukci a kvalitnímu zateplení je možné dosáhnout značných úspor. V mírných zimách se může jednat až o desítky procent, což se pozitivně projeví na stavu majitelova konta. Při plánování dřevostavby je vhodné počítat i se zimní zahradou s posuvnými dveřmi.


Stavba za pár týdnů

Málokde se dá objednat dřevostavba přímo na míru, alespoň co se týče rodinných domů. Takřka vždy se jedná o prefabrikáty. Někomu může jistá uniformita dřevěných domů vadit, ale je v tom třeba hledat i výhody. Zděný domek nepostavíte dříve než za pár měsíců, a to je ten nejideálnější případ. Dřevostavba ale může být kompletní už za několik týdnů. Na svůj vysněný domov nemusíte čekat dlouho.


Vypadají dobře

Dřevostavby jsou nejen plně funkční, ale i vzhledově atraktivní. Ve srovnání s nehezkými rodinnými kostkami, kterých jsou plná předměstí, působí dům z přírodního materiálu mnohem svěžejším dojmem. Dům, který má zimní zahradu a zasklenou pergolu vypadá velmi atraktivně a je maximálně funkční po celý rok.