28.4.2017

Severský či skandinávský styl bydlení je v posledních letech u nás velmi oblíbený. Tento styl můžete přenést také do interiéru zimní zahrady.


Skandinávský styl do zimní zahrady

Skandinávský styl a zimní zahrada na terase jsou skvělou kombinací. Skandinávský styl se vyznačuje jednoduchými liniemi, čistým designem a přitom nabízí velmi vzdušnou a neotřelou eleganci. Na druhou stranu je velmi praktický a funkční. Velká okna zimní zahrady jsou skvělý základ pro tento styl.


Barvy

I levnou zimní zahradu můžete zařídit krásně. Základem skandinávského stylu je bílá barva, kterou zkombinujete s dalšími odstíny. Kontrastem je pak černá. Můžete si pořídit například bílý jídelní stůl a dát na něj černé prostírání.


Materiál

Skandinávský styl klade důraz na návrat k přírodě. Z materiálů zde hraje prim především dřevo. Nejčastěji se používá bříza či borovice. V zimní zahradě můžete použít také kámen, sklo a kov. Zajímavý bude nábytek z kovu, na zemi kamenná podlaha. Na komodu či příborník můžete postavit lucerničky.


Nábytek

Do zimní zahrady ve skandinávském stylu vybírejte odlehčené kusy nábytku. Podlaha by měla být světlá. Pokud nelze vybrat podlahu, můžete použít jemné koberečky či kožešiny, pokud jde o celoročně obytnou zimní zahradu. Doplňky vybírejte jen střídmě. Doplňky by měly mít spíše praktické využití. Držte se toho, že méně znamená více. Nejčastěji se používá černo-bílá kombinace. Pokud chcete vybírat textil, pak se hodí bavlna a pletenina nebo len. Do oken zimní zahrady můžete pořídit voálové závěsy, které jsou velmi lehké a vzdušné. Důležité je, aby okna propouštěla co nejvíce světla.