26.4.2017

Zimní zahrada je řešením, jak si prodloužit v zimě pobyt v přírodě. Zastřešená terasa či zimní zahrada nabízí mnoho možností využití. Jaké prvky v ní nesmí chybět?


Velké prosklené plochy

Zimní zahrada na terase či klasická zimní zahrada je postavena na velkých prosklených plochách. Přes ně jsou obyvatelé domu v kontaktu se zahradou a okolní přírodou. Do jisté míry tyto plochy zastupují také izolované zdi. Vždy je potřeba usilovat o co nejlepší izolační řešení, aby nedocházelo ke zbytečným tepelným ztrátám.


Stínící technika

Ani ty nejlepší izolační skla nezabrání v letních měsících přehřívání zimní zahrady. Maximální vhodná teplota uvnitř jejího interiéru je 26 stupňů Celsia. Je proto nutné vybrat vhodnou stínicí techniku a zajistit dostatečné větrání. Přirozený stín mohou podpořit blízké stromy, případně popínavé rostliny, například vinná réva. Na stínění je možné použít markýzy, moderní screenové rolety, ale i interiérové žaluzie. Výběr záleží na vašem vkusu i orientaci zahrady.


Klimatizace

Pro dostatečný komfort by ve stavebnicové zimní zahradě neměla chybět ani klimatizace. Pomůže udržet čerstvý vzduch a tepelný komfort v letních měsících. Tepelná pohoda je však vyvážena vyššími pořizovacími náklady.


Nechte to na odbornících

Aby nám zimní zahrada fungovala správně, je potřeba přenechat její stavbu odborníkům. Při stavbě svépomocí se můžeme dopustit celé řady chyb, které se později jen těžko napravují. Renomované firmy vám vybudují zimní zahradu nebo zastřešení terasy na míru vašim požadavkům. Pokud chcete využívat zimní zahradu jako obytný prostor, pak je potřeba vybrat vhodné materiály.