24.4.2017

Hledáte možnosti, jak rozšířit obytný prostor vašeho rodinného domku bez toho, aniž byste museli přistoupit k přístavbě?

Krytá terasa

Nejlepším řešením je pořídit si zimní zahradu. Zimní zahrada na terase prakticky tvoří další novou místnost domu a je jen na vás, co s novým pokojem uděláte. Jelikož se jedná o prosklené prostory, daří se v nich okrasným rostlinám, které jsou na slunečních paprscích závislé. Udělat ale ze zimní zahrady pouhopouhý skleník, který si snadno pořídíte za pár tisíc, není úplně šťastné řešení. Flóra by měla hrát pouze doplňující úlohu.


Interiérové vybavení

Každý si však může svou zimní zahradu využívat dle vlastních preferencí. Většina majitelů ale provozuje zahradu jako kryté venkovní posezení. K tomu stačí klasický zahradní nábytek. A nemusí být ani ze dřeva. V současné době existují i různé kovové soupravy, které jsou nejen odolné, ale i dobře vypadají. Mnoho zahradních architektů dokonce kov preferuje před dřevem, tudíž se nemusíte bát, že byste v tomto udělali zásadní chybu. Vkus totiž nemá normy.


Různé tvary

Samotná cena zimních zahrad není nijak závratná, musíte se ale pohybovat v nižších kategoriích. Levné zimní zahrady nemusí zákonitě postrádat eleganci zahrad postavených na míru, jen můžete mít problém skloubit je s architekturou domu. Potíží může být i fakt, že stavebnicové zimní zahrady si musí majitelé sestavit sami. Ne každý je totiž manuálně zručný a při myšlenkách na těžkou práci mnozí i omdlévají. Tak strašné to ale rozhodně není. Navíc se dá většinou předem domluvit s dodavatelem, který za menší peníz montáž zařídí sám.


Vhodný doplněk

Ani ty nejlevnější zimní zahrady zas tak levné nejsou, i když jejich cena je již snesitelná. Tak či onak, pokud se rozhodnete investovat do tohoto proskleného výklenku, nejspíš litovat nebudete. Nový pokoj není pouze užitný, ale plní i dekorativní úlohu.