21.4.2017

Chcete si vybudovat zimní zahradu? Hodí se k novostavbám i starším domům.


Krásná zimní zahrada

Důvodů, proč si lidé oblíbili zimní zahrady a zasklené pergoly. Hlavním důvodem je touha užívat si po celý rok možnost posezení ve spojení s přírodou. Dalším důvodem pak je ekonomická stránka věci.


Výhody zimní zahrady

Jednou z výhod je využívání zimní zahrady po celý rok. Zimní zahrady celoroční můžete po celý rok využívat, aniž byste byli něčím omezeni. Zimní zahrada je ideální pro ty, kdo nechtějí trávit celou zimu v obýváku u televize. Jde o jednoduchý způsob, jak si dům rozšířit o další obytnou plochu, ale i také o prostor, kde se bude dařit vašim květinám. Aby skutečně zahrada fungovala jak má, je vhodné ji orientovat na jižní stranu. Sluneční paprsky budou i v zimě zahradu spolehlivě vyhřívat.

Oáza klidu a pohody

Ve velkém domě oceníte prostor, kde vás nikdo nebude rušit. Zimní zahrada nemusí být jen místem pro pěstování rostlin, ale lze do ní také umístit nářadí, udělat si z ní pracovnu s výhledem do zahrady. Nevíte, jaké rostliny v zahradě pěstovat, pomohou vám zkušení odborníci. Je potřeba vždy zvážit možnosti domu a jaké požadavky na zimní zahradu máte.


Zimní zahrada jako izolace domu

Moderní zimní zahrada má skvělé izolační vlastnosti. Sníží se náklady na vytápění, můžete ji doplnit také o solární kolektory. Aby byla účinnost zahrady co největší, konzultujte její stavbu i výběr materiálu se zkušenými odborníky. Každá orientace nabízí svá specifika, proto je potřeba zvážit, zda se vám zimní zahrada vyplatí.