20.4.2017

Postavit si na terasu zimní zahradu je skvělý nápad, ale je potřeba uvážit, který typ si pořídit. Existují mezi nimi totiž velké rozdíly.


Prosklený ráj

Každý si zimní zahradu představuje jako rozměrný pokoj, ve kterém se dá pohodlně žít, ale tak to rozhodně být nemusí. Záleží totiž na tom, co si vyberete. Nejvkusnější a nejrozměrnější zahrady jsou samozřejmě i ty nejdražší. Nejedná se o žádné prefabrikáty, ale konstrukce stavěné na míru. Taková zimní zahrada na terase bude dokonale pasovat. A to nejen po stránce technické, ale hlavně architektonické. Připravte si ale minimálně pár set tisíc. Zařízení interiéru v tom samozřejmě započítáno není.


Střízlivější typy

Mnohem prostěji vypadají levné zimní zahrady. Jsou rozměrově mnohem štíhlejší a o různé možnosti, jako je třeba větrání pomocí střechy, budete také ochuzeni. Ovšem v tomto případě záleží na tom, co hledáte. Pokud nemáte příliš vysoké nároky, mohou být stavebnicové zimní zahrady pro vás naopak více než přijatelné. Za pár desítek tisíc tak můžete dostat zastřešenou terasu, kterou, na rozdíl od pergoly, lze využívat dvanáct měsíců v roce. To rozhodně není málo.


Vnitřní vybavení

Využití zimních zahrad je široké a od toho se odvyjí i vnitřní vybavení. Jinak bude vypadat prostor, kde chcete čerpat energii a inspiraci, jiný vzhled bude mít pracovna. Existují i jedinci, kteří hledají místnost pro sportovní vyžití. Takoví si jistě do zahrady dotáhnout minimálně rotoped a žíněnku. V každém případě by ale v zahradě neměly chybět rostliny, pro které je tato místnost ideální. Svítí na ně slunce a jsou zároveň v teple.


Levné neznamená špatné

Ne každý může mít na kontě miliony, proto ani každý nemá zimní zahradu na míru. Není to ale potřeba, pokud se spokojíte s menšími prostory a smíříte se s drobnými designovými nedostatky, mohou vás levnější zimní zahrady příjemně překvapit.