14.4.2017

Přifouknutí svého obydlí nemusíte nutně dosáhnout pouze přístavbou, existují i jednodušší řešení. Třeba v podobě zimních zahrad.

Výborná investice

Zimní zahrada na terase je rozhodně dobrou volbou pro váš domov. Tuto prosklenou akvizici můžete přetvořit zcela k obrazu svému. Dostatek přirozeného světla je prospěšný pro celou řadu okrasných rostlin, pro něž jsou zimní zahrady jako dělané. Nemusíte však tuto místnost přeměnit rovnou na skleník, stačí jen strategicky rozmístit pár květin spolu s pohovkou a křesly a vykouzlit tak relaxační místnost kombinovanou s obývacím pokojem. Díky všeobklopující zeleni byste tak pří každé návštěvě zahrady načerpali novou dávku energie do dalších dní.

Levné typy

Je to krásný sen, ale je důvod, proč celá řada domků a vilek zimní zahradu nemá. Tím důvodem je jejich cena. Ta se může vyšroubovat skutečně vysoko. Nejluxusnější verze mohou stát i stovky tisíc korun a na to opravdu každý nemá. Levné zimní zahrady ale existují, jen neposkytují tak výrazný estetický zážitek. Jedná se o jednoduché stavebnice, které sice svůj účel plní, ale v mnoha případech nejde o příliš výrazné architektonické skvosty, což by ale zimní zahrady být měly.

Během dne jsou postavené

Stavebnicové zimní zahrady mají výhodu v tom, že jsou již vlastně hotové a nemusíte na jejich zbudování dlouho čekat. Vlastně se dá montáž zvládnout během jediného dne. Ta je obvykle jednoduchá, takže ji ve většině případů zákazníci provádějí sami. Někteří dodavatelé mají montáž zahrnutou v ceně i s dopravou, což je hlavně pro méně zručné jedince vítanou výhodou.

Nemusíte nadměrně spořit

Není potřeba zažívat dlouhá léta odříkání jenom proto, že si přejete připojit k domu zimní zahradu. Výrobci myslí i na méně movité zákazníky, kteří sice nemohou finančně dosáhnout na ty nejluxusnější typy, ale mohou si dovolit pořídit si zimní zahradu ve formě stavebnice.