13.4.2017

Přistavovat k domu nový pokoj není příliš ekonomicky výhodné. A to nemluvě o tom, že je potřeba vyřídit si stavební povolení. Novou místnost nemusí tvořit pouze cihly a malta, ale také zimní zahrada.


Nejen k odpočinku

Mnoho lidí si spojuje zimní zahradu na terase pouze s okrasnými rostlinami, ale určitě se nejedná jen o další verzi skleníku. Je to plnohodnotná nová místnost, kterou si lze zařídit podle svých priorit. Může sloužit jako konferenční pokoj, kde budete přijímat návštěvy nebo se tento prostor dá přeměnit na pracovnu. Nejčastěji ale plní zimní zahrady funkci sofistikovanější pergoly, jen s tím rozdílem, se dají používat po celý rok.


Ušetřete

Za prosklený prostor nemusíte platit horentní sumy, levné zimní zahrady se dnes prodávají zcela běžně. Jejich ceny se pohybují v desítkách, nikoliv stovkách tisíc. A na to mnoho lidí slyší. Stavebnicové zimní zahrady nejsou tak komfortní jako verze na míru, ale svému účelu poslouží více než dobře. Jsou vyrobeny tak, aby se snadno daly sestavit. Lidem, který nebyla dána do vínku schopnost pracovat se šroubovákem, mohou požádat o složení objektu prodejce. Obvykle je tato možnost zahrnuta v nabídce, ale je samozřejmě zpoplatněna.


Hliník, dřevo a plast

Konstrukce levných zimních zahrad jsou nejčastěji vyrobeny z hliníku či plastu. Dřevo je zde využíváno sporadicky. S oběma materiály se dobře pracuje, i když hliník je na první pohled mnohem atraktivnější. Plast je nejen zcela neekologický, ale ani po vzhledové stránce nepůsobí příliš dobře. Je ale levný a pokud budete chtít využít zimní zahradu jako kryt bazénu, rozhodně sáhněte po umělém materiálu.


Nemusí pasovat

Nejlevnější zimní zahrady určitě nejsou žádnými architektonickými skvosty, ale za malý peníz dokážou efektivně rozšířit obytné prostory, což je koneckonců jejich hlavní účel. Jak tyto prostory využijete, to je už jen na vás.