12.4.2017

Mít v domě vlastní koutek jenom pro sebe nemusí být nic nereálného, mnohdy je ale nezbytné rozšířit prostory. To se dá zařídit přístavbou, ale mnohem elegantnějším řešením jsou zimní zahrady.


Prosklený pokoj

Mnoho lidí má pořád spojené zimní zahrady s pěstováním okrasných rostlin. Ono se není čemu divit, jelikož samotný název k tomu přímo vyzývá. Zimní zahrada na terase ovšem nemusí sloužit pouze jako přepychový skleník, má mnohem bohatší využití. Rostlin se samozřejmě vzdávat nemusíte, ale mohou hrát pouze doplňující roli. Pár metrů čtverečních navíc se dá využít jako relaxační místnost, nový obývací pokoj nebo jako pracovna. Sportovně založení jedinci si mohou zahradu vybavit jako tělocvičnu. Variant je nepřeberné množství.


Nemusí být drahé

Dalším mýtem, kterému lidé věří, je finanční nedostupnost zimních zahrad. Je pravda, že hlavně prostornější verze jsou už poměrně drahé, ale vytvořit si zasklené venkovní posezení můžete i v případě, že nejste milionáři. Stavebnicové zimní zahrady jsou dokonalým příkladem cenově dostupného venkovního posezení. Jedná se o prefabrikované zahrady, které je potřeba sestrojit. Montáž si obvykle dokáže zařídit zákazník sám, ale v případě potíží může přiložit ruku k dílu dodavatel. Samozřejmě za příslušný poplatek.


Nemusí sedět

Levné zimní zahrady se tedy nedělají na míru, což může být menší problém. Nejde jen o proporce, ty se konce konců dají propočítat, ale hlavně o vzhled. Zimní zahrada se po instalaci stane nedílnou součástí vašeho domu a jako taková by měla sedět nejen po technické stránce, ale také po stránce architektonické. A to se právě u prefabrikovaných verzí nemusí vždy podařit. Volba té správné zimní zahrady je velice důležitá.


Vybírejte uvážlivě

Není potřeba desetiletí šetřit na novou zimní zahradu. Spokojeni můžete být i s levnější alternativou. Hlavní je mít šťastnou ruku při výběru.