11.4.2017

Stavba zimní zahrady je náročná, proto je vhodné přenechat její návrh, výběr materiálu i konstrukční řešení odborníkům.


Čím zastřešit střechu?

Střechu zimní zahrady je možné pokrýt sklem nebo polykarbonátem. Sklo má 82% propustnost, lze použít skla, které odráží sluneční paprsky. Skla stínící zimní zahradu jsou odolná a stálá. U skla je potřeba mít silnější konstrukci, která tíhu skla unese, což sebou nese vyšší pořizovací náklady.


Zastřešení polykarbonátem

Střecha prosklená polykarbonátem má propustnost světla 65%. Materiál nezatěžuje konstrukci střechy a jsou zde nízké pořizovací náklady. Nevýhodou je menší světelná propustnost a snadné poškrábání materiálu. Opálový polykarbonát má světelnou propustnost 45%. Konstrukce střechy není nijak zatěžována.


Řešení otvírání zimní zahrady

Zimní zahradu je potřeba otevírat. Zvolit můžete například výklopné okno do kolmé části zimní zahrady, kde lze okna otevírat klasickou klikou. Výklopná okna se používají v místech zahrady, kde jsou snadno dostupná na ovládání. Zimní zahrady s posuvnými dveřmi jsou velmi populární. Po odsunutí tyto dveře nezabírají v zahradě zbytečný prostor. Další variantou jsou skládací dveře, které se složí na stranu. Nehodí se do všech zimních zahrad.


Izolace zimní zahrady

Zimní zahrady a zasklené pergoly je potřeba řádně izolovat, pokud mají sloužit celoročně. Používají se izolační dvojskla nebo trojskla. Ideální tepelnou bariérou je neviditelná vrstva kovu. Funguje na skle jako zrcadlo, propouští světlo a zároveň odráží tepelné paprsky. Na stěny použijte sklo, které je propustnější a na strop klidně zvolte nepropustnou variantu. Tato investice se vám vrátí poměrně rychle. Izolační skla chrání v zimě před chladem a v létě před přehřátím interiéru.