10.4.2017

Na zahradě si v terase příliš neposedíme. Alternativou jsou zastřešené terasy a zimní zahrady.


Kovová nebo plastová konstrukce?

Vybrat si můžete z mnoha stylů zimních zahrad. Vybrat si můžete obloukové či sloupové. Vnější vzhled zahrady přizpůsobte vzhledu domu. Ke klasickému domu zvolte dřevěnou konstrukci, k moderní stavbě hliníkovou nebo plastovou.


Zimní zahrada u domu

V případě, že je zimní zahrada umístěna u domu, mohou z ní vést dveře rovnou do zahrady. Zimní zahrada s posuvnými dveřmi je esteticky dokonalé řešení. Používají se dvojskla i trojskla, čiré i kouřové nebo zbarvené skla. Důležitým parametrem jsou tepelně izolační vlastnosti zahrady.


Důležité jsou základy a správné rozměry

Zimní zahrada přistavovaná k domu vyžaduje betonové základy. Pod podlahou zimní zahrady nezapomeňte umístit izolaci. Rozměry zimní zahrady volte tak, aby v ní bylo dostatek prostoru pro nábytek, kuchyňský koutek i rostliny. Vhodná je plocha okolo 15 m2. Vaše zimní zahrada může být rájem pro exotické i tuzemské rostliny, fontánku s rybičkami nebo obrovské akvárium. Je mnoho možností, jak svou zahradu využívat. Důležité je spočítat správně sklon střechy, aby na ní nezůstával sníh, který by mohl rozbít desky. Rovněž je potřeba vybírat skutečně odolnou výplň oken.


Orientace zimní zahrady

Nezapomeňte také na fakt, na kterou světovou stranu bude zahrada orientována. Ideální je jižní strana, s okny do volné zahrady. Uniknete tak zvídavým pohledům sousedů, kdykoliv se rozhodnete v zahradě snídat, večeřet či trávit jinak rodinný večer. Rostliny do zimní zahrady vybírejte podle toho, zda půjde o temperovanou či netemperovanou zimní zahradu. Nevytápěná zahrada nelze využít jako obytný prostor.